Aktualności

Geewa z portfela MCI z nowym finansowaniem

Geewa, producent gry Pool Live Tour, którego głównym inwestorem jest MCI Management, pozyskała kolejną rundę finansowania o wartości 4,2 mln dolarów na dalszy rozwój portfela oferowanych gier.

Geewa, producent i wydawca gier typu multiplayer, takich jak Pool Live Tour i Age of Defenders, poinformowała o sfinalizowaniu rundy inwestycyjnej o wartości 4,2 mln dolarów. Głównym inwestorem w tej rundzie jest Springtide Ventures, fundusz inwestycyjny należący do KKCG, wiodącej grupy inwestycyjnej działającej w Republice Czeskiej. W rundzie uczestniczył również dotychczasowy główny inwestor spółki, MCI Management. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na rozwój oferty gier na platformach online oraz mobilnych.

– Ponieważ mocno wierzymy w koncepcję gry jako usługi (ang. Game as a Service), koncentrujemy się na rozwoju gier typu multiplayer, które angażują i dostarczają emocji graczom przez długi czas. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w KKCG znaleźliśmy silnego partnera finansowego, który podziela naszą wizję i strategię w zakresie rozwoju gier, i który będzie wspierał nas w umacnianiu pozycji naszej spółki jako wiodącego wydawcy gier przeglądarkowych i mobilnych w Europie Środkowo-Wschodniej – powiedział Jens Hilgers, Prezes Zarządu Geewa.

Geewa, producent i wydawca casualowych gier, czyli gier rekreacyjnych do codziennego, użytku, planuje w tym roku wprowadzić na rynek 3 nowe gry. Spółka będzie równocześnie kontynuowała dotychczasową strategię publikacji co roku nowych gier działających na platformach online i mobile oraz wzbogacania treści i funkcjonalności gier oferowanych obecnie.

Niezwykle optymistycznie o przyszłej współpracy z MCI i Spółką wypowiada się Michał Tomanek, Dyrektor Inwestycyjny KKCG. – Cieszymy się, że będziemy mogli wspierać Geewa w jej przyszłych działaniach w zakresie rozwoju gier mobilnych typu multiplayer – powiedział Michał Tomanek. – Jako długoterminowy inwestor widzimy duży potencjał portfela gier oferowanych przez Geewa – dodaje.

Springtide Ventures, członek grupy KKCG, dołączył do grona inwestorów zaangażowanych już w Geewa, tj. MCI.TechVentures, funduszu z grupy MCI Management SA, inwestującego w spółki na etapie wzrostu w Europie Środkowo-Wschodniej, Niemczech, Turcji i Rosji, a także Klaasa Kerstinga, przedsiębiorcy inwestującego w gry komputerowe (Gameforge, Flaregames, Supercell) oraz doradcy branżowego i inwestora Paula Heydona (Unity, Supercell).

Dotychczasowy główny inwestor spółki Geewa, fundusz MCI.TechVentures, jest również przekonany zarówno o dużym potencjale wzrostu sektora gier online i na platformy mobilne, jak i samej spółki, w związku z tym zdecydował się na udział w bieżącej rundzie inwestycyjnej. Sylwester Janik, Partner w MCI Management, zarządzający funduszem MCI.TechVentures, powiedział: – Cieszymy się że Springtide Ventures dołączył do grona inwestorów Geewa. Spółka buduje swoją wartość jako wydawca gier multiplayer oferowanych na kilku platformach na rynku globalnym, wykorzystując kompetencje swojego zespołu jak i rosnące zainteresowanie użytkowników nowymi grami – mówi Sylwester Janik. – W roku 2014 oczekiwana wartość światowego rynku gier online wynosi 80 miliardów dolarów. Jestem przekonany, że inwestycja Springtide Ventures oraz MCI pozwoli spółce na realizację jej strategii oraz wzmocnienie pozycji rynkowej – dodaje.

Doradcą inwestycyjnym spółki był MM Partners, butik inwestycyjny działający na terenie Europy Środkowo-Wschodniej.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com