Reklamy
Aktualności

Google: zatrudniają w Warszawie

Google otwiera drugie, po Krakowie, biuro inżynierskie w Polsce. Podstawowym zadaniem nowego zespołu będzie praca nad infrastrukturą klastrów (Infrastructure Cluster Management). Zespół będzie składał się z kilkunastu programistów, ale ma być poszerzany wraz z wejściem w nowy rok.

Zespół rozpocznie pracę w Warszawie już w październiku 2011 r. Krakowskie centrum Google zostało otwarte w 2007 r. i zaledwie po roku stało się jednym z największych biur inżynierskich Google w Europie.

W Google w Krakowie pracuje już prawie 100 osób, reprezentujących ponad 20 narodowości. Są wśród nich ludzie bezpośrednio po studiach, jak i osoby z ponad 30-letnim doświadczeniem. Teraz część zadań związanych z infrastrukturą wyszukiwania będzie powstawać również w Warszawie.

Warszawskie biuro będzie 14. w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka), gdzie łącznie nad projektami pracuje blisko 1500 inżynierów. Niebawem odbędzie się w Warszawie spotkanie związane z rekrutacją do nowego biura. Można się na nie zarejestrować na stronie Google. Osoby zainteresowane pracą w warszawskim centrum R&D Google mogą zapoznać się z aktualnymi ofertami na stronie google.pl/jobs.

Co to oznacza dla polskiego a w szczególności warszawskiego rynku? Czy Waszym zdaniem Google ogołoci rynek ze zdolnych programistów, czy raczej podniesie poziom konkurencyjności? Czekamy na Wasze komentarze.

Reklamy