Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie podjęła uchwałę w sprawie wprowadzenia do alternatywnego systemu obrotu na rynku NewConnect akcji spółki DRAGO entertainment: 1.001.300 akcji zwykłych na okaziciela serii A oraz 70.050 akcji zwykłych na okaziciela serii C. Krakowski producent i deweloper gier wideo na PC czeka na wyznaczenie pierwszego dnia notowań. W procesie wprowadzenia akcji DRAGO entertainment do obrotu na NewConnect firmę wspiera INC S.A. 

- Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie zatwierdził, złożony przez nas pod koniec stycznia br., Dokument Informacyjny. Debiut na rynku NewConnect to jeden z najważniejszych momentów w historii naszej firmy. Liczymy na to, że obecność na rynku publicznym jeszcze bardziej wzmocni naszą wiarygodność w oczach inwestorów i partnerów biznesowych. Czekamy na wyznaczenie pierwszego dnia notowań. Liczymy, że debiut nastąpi jeszcze w kwietniu. – dodaje.  

W procesie upublicznienia spółki DRAGO entertainment wspiera INC SA. 

Krakowskie studio obecnie pracuje m.in. nad autorskim projektem Gas Station Simulator. Premiera gry planowana jest na pierwszą połowę tego roku. – Finalizujemy prace nad Gas Station Simulator. Przed premierą tytułu planujemy udostępnić graczom bezpłatny prolog do gry, w którym użytkownicy będą mogli przejść przez pierwsze tryby rozgrywki. Wkrótce podamy więcej szczegółów – komentuje Joanna Tynor.   

Jednocześnie spółka kontynuuje prace nad kolejnymi tytułami ze swojego portfolio produkcyjnego – Winter Survival Simulator, Food Truck Simulator, Airport Contraband oraz Red Frost. 

Winter Survival Simulator to projekt typu survival, który powstaje we współpracy ze znanym podróżnikiem – Markiem Kamińskim. Symulator przetrwania umożliwia graczom wędrówkę po parku stanowym w USA wśród wzgórz Mount Washington. W lutym br. projekt znalazł się na TOP Wishlist platformy Steam. To efekt m.in. dużego zainteresowania użytkowników udostępnionym przez DRAGO entertainment pokazem dema gry w ramach zimowej Edycji Festiwalu Steam. DRAGO entertainment planuje udostępnić graczom tytuł w wersji Early Access w Q2 br. Wydawcą gry jest notowana na NewConnect spółka Movie Games.

Red Frost to produkcja utrzymana w konwencji FPS/survival w otwartym świecie. Projekt osadzony w post-nuklearnym klimacie Rosji oparty jest na fabule o przetrwaniu i eksploracji. Środki na produkcję tytułu pochodzą po części z ubiegłorocznej kampanii crowdinvestingowej spółki przeprowadzonej na platformie CrowdConnect.pl. W ramach emisji studio pozyskało od inwestorów łącznie 2 mln zł. – Pokładamy bardzo duże nadzieje w projekcie Red Frost, który w pewnym stopniu opiera się na elementach już wdrożonych w Winter Survival Simulator. Dokładną datę premiery gry ogłosimy w późniejszym terminie, ponieważ na bieżąco dopracowujemy i udoskonalamy nasz projekt, tak aby jego finalny kształt był zgodny z wysokimi oczekiwaniami odbiorców – mówi Lucjan Mikociak, szef studia DRAGO entertainment. 

Spółka w lutym br. podpisała list intencyjny ze studiem Road Studio,  z którym planuje wspólny projekt o tematyce podróżniczo-motoryzacyjnej. 


Materiał zewnętrzny

Kontrola dostępu – skuteczne rozwiązanie dla firm
Kontrola dostępu – skuteczne rozwiązanie dla firm

Zobacz również