Aktualności

Grupa Integer.pl pozyska 222 mln zł z oferty prywatnej akcji

Rafał Brzoska Grupa Integer

Grupa Integer.pl pozyska ok. 222 mln zł z prywatnej oferty akcji skierowanej do polskich oraz zagranicznych inwestorów kwalifikowanych.  Środki zostaną przeznaczone na sfinansowanie ekspansji sieci Paczkomatów w Europie, Azji i Ameryce Północnej.

W celu sprawniejszego przeprowadzenia transakcji, największy akcjonariusz Grupy – A&R Investments Ltd. („A&R”) zaoferował 888.862 akcji istniejących w ofercie prywatnej przeprowadzanej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i skierowanej do mniej niż 150 wybranych inwestorów.

Oferta ta została zrealizowana w trybie przyspieszonej budowy księgi popytu wśród kilkudziesięciu wybranych inwestorów (w tym w przeważającej większości z zagranicy). Popyt był większy od maksymalnego rozmiaru transakcji. Całość środków pozyskanych z powyższej oferty po jej rozliczeniu zostanie przeznaczona na podniesienie kapitału w Grupie Integer.pl poprzez objęcie przez A&R 888.862 nowych akcji zwykłych serii L, zgodnie z raportami bieżącymi Grupy.

– To kolejna oferta akcji kierowana głównie do inwestorów zagranicznych, w której notujemy duże zainteresowanie, a popyt przekroczył maksymalną zakładaną wielkość transakcji. Obecnie mamy ponad 800 Paczkomatów w Wielkiej Brytanii – a nasze maszyny staną też w londyńskim metrze. Weszliśmy również na rynek włoski z takimi partnerami, jak największa platforma e-commerce Banzai oraz TNT Italia, a także sfinalizowaliśmy umowę na instalację i eksploatację Paczkomatów w Hong Kongu – komentuje Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

Paczkomaty są już dostępne w 20 krajach na całym świecie. Zaledwie w kilka lat zrewolucjonizowały one, oprócz Polski: Arabię Saudyjską, Australię, Chile, Wielką Brytanię, Włochy, Irlandię, Islandię, Litwę, Łotwę, Ukrainę, Estonię, Rosję, Cypr, Słowację, Czechy, a także: Kolumbię, Kostarykę, Salwador oraz Gwatemalę. Na całym świecie funkcjonuje – w różnych modelach biznesowych – niemal 3.500 Paczkomatów.

Międzynarodowa ekspansja Paczkomatów InPost jest realizowana we współpracy z funduszem PineBridge Investments i zakłada uruchomienie 10.000 Paczkomatów w Europie w ciągu najbliższych 3 lat. Obecnie trwają prace nad pozyskaniem około 6000 lokalizacji na kolejne urządzenia. W ciągu najbliższych 3-4 lat Paczkomaty InPost pojawią się nie tylko w Azji, ale również w obu Amerykach.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com