Aktualności

Grupa Integer.pl – wyniki za Q3 2015

Po trzech kwartałach 2015 roku Grupa Integer.pl wypracowała skonsolidowane przychody ze sprzedaży w wysokości 495 mln zł,wskaźnik EBITDA na poziomie 21 mln zł, a zysk netto przypadającyakcjonariuszom podmiotu dominującego przekroczył 8,8 mln zł. W III kwartale 2015 roku spółka kontynuowała także ekspansjęPaczkomatów® InPost[1] w Polsce oraz na rynkachmiędzynarodowych, powiększając swoją sieć o ponad 300 nowych urządzeń.

W III kwartale 2015 roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Integer.pl wyniosły 159 mln zł. W trzecim kwartale 2015 roku spółka zanotowała wzrost liczby przesyłek o 26%, we wszystkich kanałach sprzedaży, w porównaniu do Q3 2014. W segmencie listowym spółka poszerzyła swoją ofertę, wprowadzając nowe usługi dedykowane głównie na rynek e-commerce. Grupa kontynuowała także międzynarodową ekspansję Paczkomatów® InPost na kluczowych rynkach, takich jak: Polska, Wielka Brytania, Francja, Włochy i Kanada, powiększając sieć o ponad 300 nowych Paczkomatów®.

„Trzeci kwartał to podobnie jak w ubiegłym roku okres intensywnych przygotowań do zbliżającego się sezonu zakupów online. Dlatego na polskim rynku rozszerzamy sieć Paczkomatów® InPost o nowe lokalizacje i powiększamy pojemność działających już maszyn, w których poziom wykorzystania skrytek jest najwyższy. Zgodnie z przyjętą strategią planujemy, by na koniec 2015 roku mieć w Polsce około 1800 urządzeń – spodziewamy się, że w grudniu utylizacja Paczkomatów® ponownie przekroczy 100 procent. Szybciej niż zakładaliśmy rośnie też działalność kurierska – w ciągu 12-18 miesięcy chcemy rozwinąć ten biznes do wolumenów, które pozwolą na jego wycenę na poziomie około 400-500 mln zł” – komentuje Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

Grupa Integer.pl

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com