Reklamy
Aktualności Biznes

Grupa Integer.pl zarobi na współpracy z Australia Post

Do końca października 2013 Grupa Integer.pl dostarczy dla Australia Post 250 Paczkomatów InPost. Współpraca jest wyceniania na 6,35 mln dolarów i w skali dwóch lat może przynieść firmie nawet kilkunastoprocentowy wzrost przychodów. Docelowo firma chce dostarczyć australijskiemu operatorowi pocztowemu 1000 urządzeń easyPack (międzynarodowa nazwa Paczkomatów).

Australia to dziewiąty kraj, w którym pojawią się paczkomaty polskiego producenta. To obiecujący rynek – 53% australijskich konsumentów w wieku powyżej 15 lat robi zakupy online, a wartość rynku e-commerce w 2012 roku może wzrosnąć aż o 17,9% do 16 mld dolarów. Do końca 2016 roku rynek e-commerce w Australii będzie wart prawie 27 mld dolarów.

– Australia Post zainwestuje ponad 2 mld dolarów w digitalizację procesów logistycznych, z czego aż 50 mln dolarów przeznaczy na rozwój nowoczesnych usług kurierskich z naszym udziałem. Niewątpliwym sukcesem naszej Grupy jest fakt, że będziemy operacyjnie uczestniczyli – wspólnie z NeoPost – w rozbudowie jednej z największych zagranicznych sieci logistycznych na rynku pocztowo-kurierskim – komentuje Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl

Integer.pl to spółka, która zaczynała w 1999 roku od kolportażu ulotek, a dziś z sukcesami działa na arenie międzynarodowej – do końca 2012 roku Rafał Brzoska planuje dwukrotnie powiększyć sieć Paczkomatów w Polsce, a w 2016 roku zainstalować na terenie Europy 16 tys. urządzeń do samodzielnego nadawania i odbierania przesyłek. Dzięki takiej strategii spółka w ciągu najbliższych kilku lat osiągnie przychody z projektów zagranicznych na poziomie 20-40 mln euro rocznie.

 

Więcej o Grupie Integer.pl przeczytasz w Proseed #4. Aby uzyskać dostęp do numeru, zamów pakiet z dostępem do archiwum na proseedmag.pl/subskrypcja.

Chcesz sprawdzić jakość, zanim zapłacisz? Zapisz się na darmowy newsletter i otrzymuj co miesiąc bezpłatne wydanie Proseed.

Reklamy