Reklamy
Aktualności Inwestycje

Grupa PEManagers sprzedaje udziały w Grupie eBroker

Helix Ventures Partners FIZ (HVP), fundusz zarządzany przez Grupę Private Equity Managers (PEManagers), wsparty środkami publicznymi administrowanymi przez Krajowy Fundusz Kapitałowy S.A., sprzedaje wszystkie udziały w Grupie eBroker (Grupa), liderze segmentu lead generation w modelu marketingu efektywnościowego dla instytucji finansowych. Udziały sprzedaje też inny fundusz zarządzany przez PEManagers, MCI.TechVentures (MCI.TV), oraz Jacek Paciorek, jeden z założycieli spółki. Ebroker, podobnie jak kupiony kilka dni temu Rankomat.pl, dołączy do Grupy Interia.pl.

Dotychczasowi właściciele podpisali umowę sprzedaży udziałów w Mediasoft Polska Sp. z o. o., spółce działającej pod nazwą Grupa eBroker. Fundusze zarządzane przez PEManagers zbyły wszystkie posiadane udziały, stanowiące większość w kapitale zakładowym spółki. Swój pakiet sprzedał też jej założyciel, Jacek Paciorek. Nabywającym jest Grupa Bauer Media, globalna grupa medialna bardzo aktywna w segmencie internetowym (właściciel Grupy INTERIA.pl). Stopa zwrotu IRR zrealizowana na tej transakcji wyniosła dla funduszy zarządzanych przez PEManagers ponad 60 proc.

– Jako fundusz aktywnie angażujący się w budowanie wartości spółek portfelowych wspieraliśmy Grupę eBroker w realizowaniu strategii umacniania się na pozycji lidera rynku online lead generation. W czasie naszej inwestycji wspólnie z założycielem wdrożyliśmy rozwiązania, które uczyniły z Grupy eBroker nie tylko lidera sprzedaży produktów i usług finansowych, ale również rozwiniętą technologicznie platformę, na bazie której można zbudować biznes na większą skalę – powiedział Łukasz Wierdak, Investment Director w Private Equity Managers S.A.

– Dzięki współpracy z funduszem Grupa nie tylko wdrożyła szereg rozwiązań, które pozwoliły zdynamizować jej rozwój i przełożyły się na bardziej efektywną monetyzację treści, ale również zdobyła doświadczonego inwestora branżowego, z którym dalej dynamicznie będzie się rozwijać – powiedział Jacek Paciorek, założyciel i Prezes Grupy eBroker.

– Wzrost bezpieczeństwa i zaufania do Internetu sprawił, że coraz więcej sfer życia przenosimy do świata wirtualnego, w tym także zarządzanie swoimi finansami. Dostrzegamy te tendencje stąd decyzja o zakupie Grupy eBroker, a wcześniej Rankomat.pl, dzięki którym stajemy się potężnym graczem na rynku podmiotów ubezpieczeniowych i finansowych. – powiedział Artur Potocki, Prezes Zarządu Grupy Interia.pl.

Reklamy