Reklamy
Aktualności Startupy

Hikimapa.pl: podręcznik historii na jednej stronie

Nie zastąpi setek książek, ale może sprawić, by nauka historii stała się przyjemnością i zabawą. To mapa, na której użytkownicy zaznaczają historyczne wydarzenia. Hikimapa.pl jest również platformą, która przypomina wydarzenia mniej znane, acz ciekawe.

Hikimapa.pl to interaktywna mapa z zaznaczonymi na niej wydarzeniami historycznymi, podzielonymi obecnie na 6 obszarów: wojskowość, polityka i społeczeństwo, gospodarka, nauka, sztuka oraz religia.

Do projektu może przyłączyć się każdy internauta. Już pierwszego dnia funkcjonowania strony znalazło się na niej kilkaset nowych wydarzeń.

Strona ma stać się źródłem wiedzy historycznej zorientowanej geograficznie. W przeciwieństwie do tradycyjnego sposobu śledzenia historii, Hikimapa.pl pozwala zobaczyć wydarzenia w konkretnym miejscu.

Drugą cechą Hikimapy jest koncentracja na wygodzie użytkownika, czyli możliwość filtrowania wydarzeń (chronologicznie i tematycznie), wyszukiwanie słów kluczowych czy dowolne skalowanie mapy.

Patronem honorowym projektu został prezes Instytutu Pamięci Narodowej, dr Łukasz Kamiński a środki na jego realizację przekazały Muzeum Historii Polski i Fundacja Orange.

Reklamy