Aktualności

hub:raum Kraków wybrał najlepsze startupy Europy Środkowo – Wschodniej

hubraum inkubator startupów

Zakończył się program akceleracyjny hub:raum Kraków WARP. Spośród 10 finałowych drużyn Jury, złożone z ekspertów hub:raum Kraków, przedstawicieli Deutsche Telekom oraz mentorów i dziennikarzy wybrało 4 projekty.

Zespoły zaproszone do Centrum Innowacyjności – Appscend (Rumunia) oraz KHAL (Macedonia) będą mogły uzyskać finansowanie (do 80,000 euro per projekt), mentoring, darmową przestrzeń coworkingową oraz, co najistotniejsze, dostęp do sieci ponad 150 milionów klientów wszystkich operatorów Deutsche Telekom w 12 europejskich krajach. hub:raum rozpocznie także rozmowy dotyczące potencjalnej współpracy z polskim VORM lab clime oraz chorwackim ThiefScry.

Zespoły wybrane podczas hub:raum Krakow WARP #2:

KHAL – tworzy wirtualny rynek, który łączy sprzedawców sprzętu (hardware) i oprogramowania (software) oraz firmy z sektora MŚP umożliwiając im szybkie i tanie wdrażanie projektów dot. automatyzacji. Rozwiązanie umożliwia analizowanie danych, które mogą być przesyłane pomiędzy wieloma urządzeniami.

Appscend – jest to platforma umożliwiająca odbiór treści na dwóch ekranach jednocześnie w ramach jednej aplikacji mobilnej. Platforma łączy najszybciej rozwijającą się technologię dostępną na rynku z zestawem technologii wspierających, umożliwiających przekazywanie dużej ilości treści oraz ich analizy.

Dwa inne projekty zostały zaproszone do wypracowania rodzaju współpracy i sposobów wspólnego dotarcia do europejskich rynków. Są to:

ThiefScry – to przyszłość antykradzieżowych zabezpieczeń rowerowych. Jako projekt wpisujący się nurt Internet of Things, łączy bezprzewodowe urządzenie do zainstalowania na rowerze i aplikację mobilną. Urządzenie wyposażone jest w sensory i odporne na wszelkie ataki mające na celu jego usunięcie.

VORM lab clime – tworzy małe, świetnie zaprojektowane sensory środowiskowe mierzące wilgotność, temperaturę, światło i ruch. Sensory komunikują się z smartfonami za pomocą technologii Bluetooth, co pozwala na ponad roczną pracę urządzenia na pojedynczej baterii. Zespół chce rozwinąć swój projekt od czujników po aktywne urządzenia do kontrolowania bram, okien i systemów grzewczych. Głównym założeniem są niskie koszty oraz prostota instalacji niewymagająca ingerencji w strukturę budynku lub mieszkania.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com