Reklamy
Aktualności

IAI-Shop integruje się z arvato

arvato Polska rozpoczął współpracę z dostawcą systemów do obsługi sklepów internetowych IAI-Shop.com. Przedmiotem umowy pomiędzy spółkami jest pełna integracja platformy e-commerce z systemem logistycznym arvato, dzięki której klienci IAI zyskają dostęp do usług logistycznych spółki.

Współpraca oznacza, że wszyscy klienci IAI-Shop.com (ponad 2500 polskich e-sklepów) będą mogli skorzystać z kompleksowego outsourcingu usług logistycznych. Pełna integracja pomiędzy systemami umożliwi śledzenie procesów logistycznych poprzez panel administracyjny IAI-Shop.com, gdzie pracownik e-sklepu będzie otrzymywał raporty z wykonywanych prac.

Klienci IAI-Shop.com będą mogli skorzystać z usług arvato w kilku modelach logistycznych, począwszy od przyjęcia standardowego, opierającego się na kodach EAN, po przyjęcie na podstawie rozpoznawania towaru po opisie i zdjęciach. Towary składowane są w magazynie z infrastrukturą dostosowywaną do wymagań klienta np. regały półkowe, wieszaki odzieżowe jak i magazyny wysokiego składu.

Po wpłynięciu zamówień ze sklepu internetowego pracownicy arvato przystępują do procesu pakowania (wraz z możliwością fiskalizacji), korzystając m.in. ze skanerów kodów lub systemu Pick-by-Voice zapewniających wysoki poziom wydajności oraz poprawności konfekcjonowania. Gotowe paczki zostają przekazane wskazanemu w zamówieniu przewoźnikowi, który powinien w ciągu 24h dostarczyć przesyłkę.

– Rozwiązanie zaprojektowane jest w taki sposób, żeby całkowicie zautomatyzować wymianę plików systemowych, W ten sposób ryzyko błędów będzie zminimalizowane, a administratorzy zaoszczędzą swój cenny czas. Aktywacja usługi w e-sklepie trwa bardzo krótko – od jednego do kilku dni roboczych – podkreśla Lidia Ratajczak-Kluck, Dyrektor Obszaru Media, E-commerce, Programy Lojalnościowe w arvato Polska.

Reklamy