Reklamy
Aktualności Inwestycje

iBusiness: wspólna spółka inwestycyjna TechnoBoard i Kvadratco Services

Fuzja kilku spółek z portfela funduszu TechnoBoard otwiera przed nimi nowe możliwości finansowania, przez nową spółkę iBusiness. Została założona przez Kvadratco Services i grupę inwestorów. Jej celem jest również wejście na NewConnect.

Na razie podpisano odpowiedni list intencyjny, definiuje on zamierzenia na rzecz fuzji działalności wynikających z inwestycji TechnoBoard w spółkach RedBelt (guarda.pl), Panoko (mobile4biznes.pl), e-Cop (e-cop.pl) oraz A4B (2buymedia.com) przy wsparciu środków inwestycyjnych Kvadratco i innych inwestorów finansowych. Przedmiotem i celem działalności nowego podmiotu – iBusiness – będzie sprzedaż produktów i usług połączonych fuzją spółek, a także pozostałych spółek z portfela TechnoBoard.

iBusiness S.A. będzie w następstwie fuzji przygotowywana do debiutu na rynku NewConnect. Spółka otrzymała finanse na dalsze akwizycje z polskiego rynku, ma je zrealizować w ciągu kilkunastu tygodni.

Kvadratco Services Ltd. to spółka prowadząca działania reaktywujące Internet Group S.A. Firma inwestowała dotychczas na rynku polskim w e-biznes, jako venture capital.

Produkty i usługi połączone w wyniku fuzji:
Guarda – platforma monitoringu i zarządzania wizerunkiem firmy w mediach społecznościowych (firma RedBelt)
Mobile4biznes – platforma do zarządzania kampaniami mobile marketingowymi (firma Panoko)
e-Cop – zintegrowana platforma video monitoringu z funkcjonalnością detekcji ruchu przy jednoczesnym uczeniu się aplikacji
2Buymedia – multiportal pośredniczący w sprzedaży materiałów z licencją typu Royalty Free oraz oferujący usługi z zakresu fotografii, grafiki i kreacji (firma A4B)

Reklamy