Reklamy
Aktualności

II Forum Młodych innowacyjnych: Wisdio i Manubia najlepszymi startupami 2012

22 maja 2012 w Centrum Nauki Kopernik odbyło się II Forum Młodych Innowacyjnych zorganizowane przez Krajową Izbę Gospodarczą. Celem Forum było zachęcenie młodych przedsiębiorców do dyskusji o perspektywach, możliwościach i barierach tworzenia własnego biznesu.

W ramach Forum odbył się konkurs na najlepszy startup. Jury złożone z przedstawicieli Krajowej Izby Gospodarczej, wydawnictwa Harvard Business Review oraz firmy Innovatika przyznało dwa równoległe I miejsca dla projektów Wisdio i Manubia.

Wisdio – spółka z grupy Carrywater – opracowuje technologie, których celem jest wspieranie użytkowników w porządkowaniu i rozumieniu informacji publikowanych w Internecie.
W zeszłym roku spółka uruchomiła innowacyjny serwis wymiany wiedzy Wisdio.com. Obecnie rozwija kolejne produkty w tym: ReputationQ.com koncentrujący się na automatycznym mierzeniu reputacji ekspertów w poszczególnych dziedzinach poprzez analizę informacji dostępnych w Internecie oraz Textplainer.com umożliwiający semantyczną analizę tekstu.
W bliskich planach jest także powstanie MindFind.me – serwisu ułatwiającego właścicielom firm i rekruterom znalezienie odpowiednich pracowników oraz rozwijanie sieci kontaktów.

Manubia to rozwiązanie B2B przeznaczone do badania i analizowania sprzedaży na aukcjach internetowych Allegro, Świstak oraz eBay. Na rynek trafiła właśnie trzecia wersja systemu. Rozwój systemu Manubia w ramach ManubiaGlobal trwa już nie tylko w kraju, ale także na świecie. Pod koniec 2011 roku uruchomione zostały dwie wersje zagraniczne – dedykowane Wielkiej Brytanii oraz Stanom Zjednoczonym. W 2012 roku planowane jest wprowadzenie kolejnych wersji zagranicznych oraz rozpoczęcie działań promocyjnych na Wyspach Brytyjskich oraz w USA.

Reklamy