Reklamy
Aktualności

Imagine Cup: finały rozpoczęte

Zespoły, które zakwalifikowały się do ścisłego finału krajowej edycji Imagine Cup 2012 w najbardziej prestiżowej kategorii Projektowanie Oprogramowania rozpoczęły prezentacje swoich projektów konkursowych podczas tzw. sesji plakatowej w siedzibie Microsoftu.

Oto najlepsze w tym roku polskie drużyny i ich projekty wyłonione w drodze wieloetapowych eliminacji:

1. ARMED z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie zaprezentował aplikację na Windows Phone, która umożliwia wykrywanie min w terenie.

2. Bug Busters z Politechniki Białostockiej przygotował oprogramowanie wspierające pracę rehabilitantów (Personal Recovery System), w którym zastosowano technologię Kinect.

3. Chiron Team z Uniwersytetu Warszawskiego zaprojektował aplikację służącą udzielaniu pierwszej pomocy, która zawiera wiedzę oraz instrukcje, jak się zachować w nagłych wypadkach dopasowane do danej sytuacji zagrożenia życia.

4. Essential Group z Politechniki Warszawskiej przedstawił aplikację na mobilny (Windows Phone) oraz stacjonarny (laptop, PC) system operacyjny, która pomaga zlokalizować niebezpieczeństwa w nieznanym terenie i zaalarmować o sytuacjach zagrożenia.

5. Flexify z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu opracował oprogramowanie z wykorzystaniem technologii Kinect służące do rehabilitacji dzieci poprzez kompleksowy program do ćwiczeń oparty na zabawie.

6. Higher Level z Uniwersytetu Gdańskiego stworzył aplikację typu social knowledge porządkującą informacje zgromadzone z wielu źródeł z całego świata i dopasowującą je do indywidualnych potrzeb użytkownika.

7. Sigma z Politechniki Gdańskiej opracował oprogramowanie służące rehabilitacji dzieci z porażeniem mózgowym z zastosowaniem technologii Kinect.

8. The InnoWATors z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie zaprezentował aplikację na Windows Phone monitorującą stan zdrowia osób chorych na epilepsję. Wykrywa ona potencjalne zagrożenia, skanuje organizm oraz alarmuje otoczenie i służby medyczne.

9. We Code for Food z Politechniki Białostockiej przedstawił rozwiązanie symulujące popłoch, panikę tłumu w pomieszczeniach z wykorzystaniem statystyk i symulacji graficznych.

10. YETI z Politechniki Poznańskiej przygotował rozwiązanie na Windows Phone samoistnie alarmujące odpowiednie służby, gdy ktoś ulegnie wypadkowi w górach.

Więcej informacji dotyczących Imagine Cup 2012 można znaleźć na stronie www.imaginecup.pl

Reklamy