Aktualności

inFakt wprowadza nowe API i portal dla programistów

infakt 3,2 mln od inwestora

inFakt udostępnił nowe API w wersji 3. Aktualizacja interfejsu uprości integrowanie własnych rozwiązań z inFaktem. Wraz z nowym API startuje portal dla programistów, na którym można szybko znaleźć wszystkie potrzebne informacje.

inFakt.pl to nie tylko program do fakturowania i księgowości online, ale także „silnik”, z którego mogą korzystać programiści tworząc własne aplikacje internetowe. Zestaw zapytań i parametrów pozwala programistom wywoływać funkcje inFaktu, aby ich efekt oglądać we własnym rozwiązaniu. Takie możliwości daje dostęp do inFaktowego API.

Komunikacja z programistami na pierwszym miejscu

Projektując nowe API zespół inFakt postawił przede wszystkim na ulepszenie dokumentacji, która ma być możliwie przejrzysta i wygodna. Kluczowa jest także komunikacja z programistami, którzy mogą dawać swoje opinie na temat każdego z zasobów API.

– Tworząc nowe API staraliśmy się zaprezentować jego zasoby w taki sposób, aby możliwie ułatwić życie programistom mówi Marcin Matłaszek, który zarządza w inFakt rozwojem API. Dokumentacja API ma im służyć jak najlepiej. Chcemy współtworzyć nowe rozwiązania razem z nimi i dla nich, dlatego opinie programistów są dla nas niezwykle cenne – dodaje.

Na stronie infakt.pl/developers można znaleźć przede wszystkim obszerną dokumentację dla API zawierającą wszelkie możliwe wywołania i parametry wraz z przykładami zastosowań i wyjaśnieniami kodów odpowiedzi. Każdy z zasobów można skomentować zostawiając swoje opinie i sugestie dla zespołu inFaktu.

Oprócz tego na portalu jest zakładka „nowości”, w której będzie można śledzić rozwój API. Jest też opcja szybkiego zwrócenia się o pomoc do zespołu inFaktu, który odpowie na wszelkie wątpliwości i zapytania programistów pracujących nad integracją własnego rozwiązania z inFaktem.

Komentarze

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com