Reklamy
Aktualności Biznes

InPost wprowadzi automatyczne terminale pocztowe

Nowe urządzenie proponowane przez InPost ma docelowo zastąpić tradycyjne placówki pocztowe. Automatyczny terminal pozwala wysyłać i odbierać przesyłki, wpłacać i wypłacać gotówkę, a także dokonywać transferów pieniężnych i płacić rachunki.

Automatyczne terminale pocztowe mają szansę zmienić dzisiejszy obraz poczty, która kojarzy się z kolejkami i archaicznymi metodami obsługi klienta. Wiele placówek Poczty Polskiej, znajdujących się na terenach wiejskich, jest nierentownych. Zastąpienie takich punktów automatem poprawi sytuację finansową państwowego operatora. Znikną wydatki na pensje oraz utrzymanie lokalu. InPost będzie natomiast pobierał prowizję od transakcji wykonanych za pośrednictwem terminala.

Projekt  jest realizowany we współpracy z NCR – liderem w produkcji bankomatów. Produkt jest skierowany do operatorów pocztowych z całego świata. Pierwsze testy odbędą się jeszcze w tym roku. InPost szacuje, że oferowane rozwiązanie może być wdrożone w 670 tys. punktów na całym świecie. Do końca 2016 roku firma planuje wdrożyć 16 tys. urządzeń.

W 4 numerze Magazynu Proseed ukazał się wywiad z Rafałem Brzoską, prezesem Grupy Integer.pl. Zasubskrybuj wersję z dostępem do archiwum i dowiedz się więcej.

Reklamy