Reklamy
Aktualności

Inspiracje: Endomondo ma 10 milionów użytkowników

„3, 2, 1! Free your endorphins!” – ten elektroniczny głos zna już 10 milionów ludzi na całym świecie. W ciągu 5 lat przebyli z nim 320 milionów mil (1335 podróży na księżyc). Jaka jest „endomologia” tego sukcesu?

Pierwsza wersja aplikacji powstała w 2007 roku. Obecna jest oparta na geolokalizacji i pozwala śledzić trasę biegu, jazdy na rowerze i dodawać inne aktywności. Po wysiłku może wysłać informację o wyniku na kanały społecznościowe.

Podstawowa wersja jest bezpłatna, PRO (3,99$, obecnie w promocji 1$) ma bardziej rozbudowane funkcje archiwizacji i porównywania danych. Aplikacja współpracuje z producentami sprzętu do biegania, oferując zniżki na buty czy kurtki.

Aplikacji „do biegania” jest mnóstwo, ale to Endomondo wybiło się na lidera. Dlaczego? Bo appka jest użyteczna, prosta, intuicyjna, nie wymaga dokupowania różnych czujników, zegarków etc. Podaje podstawowe parametry biegu i jest stabilna. Nie bez znaczenia jest motywowanie użytkowników do wysiłku – Endomondo potrafi wysłać maila o treści „Nie biegałeś już od tygodnia. Coś się stało?”.

Polecamy ku inspiracji – endomondo.com.

Reklamy