Reklamy
Aktualności Biznes

Inspiracje: zrób biznes na wypożyczaniu samochodów

Zbuduj platformę, gdzie indywidualni klienci będą mogli wypożyczać sobie samochody. Pobieraj prowizję od obrotów i rośnij – z takiego pomysłu na biznes korzystają już posiadająca w bazie 2700 samochodów Tamyca oraz Voiturelib. Ta druga firma rośnie w tempie 30% z miesiąca na miesiąc. Niedawno pozyskała 2 mln euro na rozwój usługi.

Wypożyczalnia samochodów w modelu C2C, gdzie zarówno klientami jak i wynajmującymi są osoby indywidualne, rozwiązuje istotny problem. Koszt zakupu i utrzymania samochodu jest wysoki, a wiele osób potrzebuje go np. tylko na weekendowe wypady za miasto czy do przewiezienia raz w miesiącu dużych zakupów.

Wynajem na 1 dzień małego samochodu w losowej warszawskiej wypożyczalni kosztuje ok. 165 zł. Na Tamyca.de – ok. 90 zł. To spora oszczędność – może zamiast trzymać w garażu własny samochód warto więc przerzucić się na wynajem? Koncepcja przypomina model Saas – płacisz tylko wtedy, gdy korzystasz.

Nie słyszeliśmy o podobnych usługach dostępnych w Polsce. Jeśli jakąś znacie – dajcie znać w komentarzach. Jeśli nie, to zabierajcie się do pracy nad taką platformą, bo nisza jest obiecująca.

Reklamy