Reklamy
Aktualności Inwestycje

Intel Capital zainwestuje 40 mln dolarów w 10 firm

Podczas konferencji Intel Capital Global Summit firma zapowiedziała inwestycje w 10 podmiotów. W sumie Intel Capital zainwestuje prawie 40 mln dol., m.in. w Box.

Intel Capital Global Summit to organizowana przez Intel Capital impreza, która pomaga w nawiązywaniu kontaktów między przedstawicielami branży technologicznej. W tegorocznej edycji uczestniczy ponad 1000 osób, w tym dyrektorzy firm z portfela inwestycyjnego Intel Capital, globalni klienci i partnerzy Intela oraz liderzy branżowi z całego świata.

Lista firm w które zainwestuje Intel Capital:

Box – dostawca oprogramowania dla korporacji, który obsługuje już ponad 125 tys. firm, w tym 92% firm z listy Fortune 500.

Hungama.com – czołowa indyjska firma udostępniająca ponad 2,5 mln utworów w różnych gatunkach i językach, w tym piosenki, filmy, wideoklipy i treść mobilną. Witryna ma ponad 20 mln użytkowników.

Jelli – społecznościowa platforma radiowa. Pozwala użytkownikom sterować listami odtwarzania poprzez głosowanie w czasie rzeczywistym i gry za pośrednictwem bezpłatnych aplikacji na iPhone i Android lub przeglądarki internetowej.

LIFO Interactive – koreański deweloper gier społecznościowych założony w 2010 r. Jego najbardziej znana gra na Facebooka, Train City, w zeszłym roku przyciągnęła ponad 8 mln użytkowników na całym świecie.

NewAer – firma stworzyła platformę zbliżeniową, która pozwala każdemu telefonowi, tabletowi lub komputerowi podejmować zautomatyzowane działania w zależności od tego, co lub kto zostanie wykryty w pobliżu.

PagPop  – brazylijska internetowa platforma płatności mobilnych, która pozwala profesjonalistom i właścicielom małych firm przyjmowanie płatności kartami kredytowymi. Technologia PagPop przekształca dowolny telefon, komputer lub smartfon z czytnikiem kart w terminal płatniczy.

Tier 3 – czołowy dostawca usług chmurowych klasy korporacyjnej, który łączy rozwiązania IaaS („infrastruktura jako usługa”) oraz PaaS („platforma jako usługa”) w jedną kompleksową platformę administracyjną, zwiększając wydajność operacyjną.

Transmension – chiński dostawca gier skupiony na rynku telewizyjnym. Firma specjalizuje się w dostarczaniu gier wysokiej jakości na ekrany telewizorów poprzez IPTV, telewizję inteligentną oraz sieci operatorów kablowych.

UUCun – chińska platforma internetowej reklamy mobilnej, która łączy producentów telefonów, twórców aplikacji i reklamodawców. Rozwiązanie UUCun zostało zastosowane w niemal 20 milionach nowych smartfonów wprowadzonych do sprzedaży w tym roku.

FocalTech – tajwańska firma projektująca obwody scalone, która dostarczyła ponad 100 milionów sztuk takich układów do pojemnościowych kontrolerów dotykowych. [inwestycja zależna od spełnienia warunków końcowych]

Firmy, w które zainwestuje Intel pokazują trendy na mapie obiecujących projektów – przeważają projekty z Azji, mamy też reprezentanta Ameryki Południowej. Z niecierpliwością czekamy na wieści o nowych inwestycjach w Polsce – zgodnie z zapowiedziami Macieja Żaka i Marcina Hejki będziemy mogli o nich poinformować na przełomie roku 2012 i 2013.

Reklamy