Reklamy
Aktualności Wydarzenia

intive przyspiesza w segmencie automotive

intive nie zwalnia tempa i wraz z początkiem roku poszerza grono swoich specjalistów i zakres usług. Dynamiczny rozwój nowych technologii w branży motoryzacyjnej, w połączeniu z rozległą ekspertyzą intive w tym zakresie, zdecydowały o wzmocnieniu krakowskiego zespołu deweloperskiego o ekspertów w rozwiązaniach automotive.

Zajmujący się szeroko pojętą transformacją cyfrową intive posiada bogate doświadczenie w działaniach wspierających klientów z sektora automotive. Dzięki wieloletniej analizie i znajomości rynku, intive obecnie pozycjonuje się jako ekspert w tej materii, a optymistyczne perspektywy rozwoju samej branży moto tylko intensyfikują prace firmy, by jeszcze lepiej odpowiadać na pojawiające się wyzwania klientów.

Bogate doświadczenie intive w projektach automotive potwierdzają realizacje dla tak prestiżowych marek motoryzacyjnych jak m.in.: Porsche, BMW czy Audi. Samochodowi giganci przodują w wykorzystaniu nowinek technologicznych i konceptów przyszłości, które z czasem stosowane są również w produkcji aut pozostałych marek. Dlatego śmiało można powiedzieć, że eksperci intive są autorami prekursorskich rozwiązań, które wyznaczają kierunek dla całej branży.

Do odbiorców usług intive należą zarówno producenci aut –   w skrócie OEM czyli Original Equipment Manufacturer, ale także dostawcy podzespołów wykorzystywanych do produkcji samochodów – oznaczani jako Tier1, którym firma dostarcza zaawansowane rozwiązania technologiczne wspierające postęp tzw. smart driving. Współpracując z dostawcami nawigacji samochodowej, specjalistami od zarządzania flotą czy producentami systemów informacyjno-rozrywkowych, firma tworzy inteligentne rozwiązania oparte również na rozpoznawaniu obrazów i wzorów przy wykorzystaniu zintegrowanej kamery i czujników. Wieloletnie doświadczenie intive i oparte na zaufaniu dobre relacje biznesowe, pozwalają na współtworzenie z klientami innowacyjnych i odważnych rozwiązań, z zastosowaniem najnowszych technologii.

Do tej pory działania intive koncentrowały się głównie na współpracy przy nowatorskich prototypach produkowanych w pojedynczych egzemplarzach. Obecnie firma rozwija także technologie, które mają szansę być zastosowane w produkcji seryjnej aut, a następnie trafić do regularnej sprzedaży.

Zmiany w branży motoryzacyjnej przebiegają dynamicznie, jednak intive nieustannie trzyma rękę na pulsie, oferując rozwiązania odpowiadające również na potrzeby klientów spoglądających w przyszłość. W związku z tym firma planuje zintensyfikować działania w tym obszarze, wzmacniając dotychczasową ofertę usług skoncentrowanych w Niemczech o nowy, polski zespół deweloperów, zlokalizowany w Krakowie. W niedługim czasie krakowskie biuro intive zasili ok. 50 osób: programistów seniorów i juniorów posiadających doświadczenie w projektach dla branży automotive.

Nasze kompetencje w rozwiązaniach cyfrowych dla branży automotive potwierdza współpraca z największymi graczami na rynku – mówi Daniel Sokołowski, Wiceprezes ds. Sprzedaży w branży Automotive, intive. – Budowany w Krakowie zespół pomoże nam stawić czoła nowym wyzwaniom, a przede wszystkim pozwoli wyjść naprzeciw rosnącym oczekiwaniom obecnych klientów. Przed nami dynamiczny skok od innowacyjnych prototypów do supportu produkcji seryjnej – dodaje.

W związku z planowanym powiększeniem zespołu firma organizuje specjalne wydarzenie. Meetup „in_automotive” odbędzie się we wtorek 29 stycznia w Klubie RE o godz. 18.00. Podczas spotkania będzie można wysłuchać trzech prelekcji ekspertów intive. Eduard Kromer, Inżynier oprogramowania Automotive z Buxheim opowie o przełomowych osiągnięciach w pracach nad sztuczną inteligencją i systemach samouczących, ich wpływie na autonomiczną jazdę, i możliwościach zastosowania w sektorze motoryzacyjnym. Poruszy też kwestie aktualnych przeszkód i przyszłego potencjału dla ich wykorzystania. Alexander Meisel, Inżynier oprogramowania Automotive z Ratyzbony, przedstawi temat bezpieczeństwa technologii stosowanych w pojazdach i etapy ich ewolucji. Natomiast Daniel Jabłoński, Dyrektor ds. Produkcji, Automotive ze szczecińskiego oddziału intive będzie mówił o najnowszych trendach w branży motoryzacyjnej od monitorowania zdrowia pasażerów po zmiany w architekturze E/E.

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie wydarzenia https://www.facebook.com/events/366798410765344/.

 

Reklamy