Reklamy
Aktualności Inwestycje

Inwestycje: IQ Partners wchodzi w domowe finanse – Moneyzoom.pl

IQ Partners za pośrednictwem wehikułu inwestycyjnego Ventures Hub objął udziały w start-upowym projekcie o nazwie Moneyzoom.pl. Nowo utworzona spółka Moneyzoom S.A. jest 53. inwestycją w obecnym portfelu IQ Partners.

W ramach projektu Moneyzoom rozwijana jest internetowa porównywarka produktów finansowych, za pomocą której można wybrać najlepsze oferty z wielu instytucji finansowych w Polsce. W tym samym serwisie prowadzona jest również poradnia finansowa z setkami wskazówek na temat tego, jak efektywnie zarządzać swoimi finansami oraz generować oszczędności.

W najbliższych tygodniach uruchomione zostaną wersje Moneyzoom na systemy Android oraz Windows Phone 7, a także na iPad. Już dziś Moneyzoom posiada ponad 20 000 aktywnych użytkowników, ale plany na jej rozwój są dużo bardziej ambitne – stąd intensywne poszukiwania inwestora.

– Zainwestowane przez IQ Partners pieniądze mamy zamiar przeznaczyć przede wszystkim na rozwój technologiczny naszej platformy i rozszerzenie funkcjonalności aplikacji Moneyzoom. Idąc za najnowszymi trendami, stawiamy na rozwiązania mobilne. Dzięki Moneyzoom można będzie zarządzać wszystkimi swoimi wydatkami i płatnościami, o czym przypominać ma właśnie smartphone. Dążymy do maksymalnej automatyzacji agregacji danych tak, aby użytkownik w każdej chwili bez żmudnych obliczeń wiedział na co go stać. W dobie kryzysu, który zmusza nas do baczniejszego przyglądania się rodzinnym finansom, Moneyzoom jest doskonałym i użytecznym narzędziem pomagającym oszczędzać – tłumaczy Maciej Prostak, pomysłodawca Moneyzoom i prezes zarządu spółki Moneyzoom S.A. Dodaje jednocześnie, że do końca 2012 roku spółka chce posiadać co najmniej 150 000 zarejestrowanych kont w aplikacji i pozostać liderem Personal Finance w systemach mobilnych w Polsce przy jednoczesnym założeniu dalszej ekspansji na kolejne rynki.

Moneyzoom jest 53. projektem w obecnym portfelu inwestycyjnym funduszu IQ Partners S.A., który – za pośrednictwem wehikułu inwestycyjnego Ventures Hub Sp. z o.o. – objął 49% udziałów w nowo utworzonej spółce Moneyzoom S.A.

Reklamy