Reklamy
Aktualności Inwestycje

Inwestycje: MCI Management wchodzi w moje-biuro.pl

Helix Ventures Partners (HVP), fundusz z Grupy MCI Management, którego współudziałowcem jest Krajowy Fundusz Kapitałowy, nabył pakiet mniejszościowy akcji spółki moje-biuro.pl S.A. – dostawcy oprogramowania i narzędzi do prowadzenia księgowości, w tym księgowości online. Potencjalna całkowita wartość inwestycji: ok. 5 milionów zł.

– Spółka moje-biuro.pl S.A. z powodzeniem funkcjonuje od kilku lat na szybko rosnącym rynku usług księgowych i podatkowych online, oferując usługę typu software as a service. Wzrostowy trend w szeroko rozumianym sektorze technologicznym skłania MCI do analizy kolejnych, atrakcyjnych przedsięwzięć z branży cloud computing, e-commerce, sektora gier społecznościowych oraz projektów z obszaru Internetu mobilnego, zarówno w Polsce, jak i zagranicą – mówi Tomasz Czechowicz, Prezes Zarządu i Partner Zarządzający MCI Management SA.
– moje-biuro.pl S.A. za pośrednictwem serwisów internetowych www.szybkafaktura.pl oraz www.abcksiegowosconline.pl wspomaga samodzielne prowadzenie firmy. Model biznesowy spółki zakłada m.in. współpracę z biurami rachunkowymi w całej Polsce oraz z partnerami strategicznymi, których oferta skierowana jest do sektora MŚP, co umożliwia dotarcie do szerokiego grona klientów w całym kraju poprzez rozbudowaną sieć sprzedaży zarówno bezpośredniej jak i internetowej. Dzięki współpracy z tymi partnerami liczymy także na wzrost zaufania klientów do korzystania z rozwiązań oferowanych w tzw. „chmurze” – powiedział Krzysztof Wingert, Prezes Zarządu, moje-biuro.pl S.A.

Jednym z dotychczasowych sukcesów spółki moje-biuro.pl S.A. jest nawiązanie współpracy z Alior Bankiem. Klienci wirtualnego biura Alior Banku, głównie MŚP, korzystający z pakietu „Rachunki z pakietem usług doradczych” mogą komunikować się ze swoim biurem rachunkowym w systemie abcksiegowosconline.pl.
Dzięki rozwiązaniom moje-biuro.pl S.A. klient zyskuje dostęp do platformy umożliwiającej sprawną i wygodną komunikację z wybranym biurem rachunkowym. W praktyce biuro rachunkowe oraz jego klient pracują na jednym systemie, pomimo różnej lokalizacji, bez konieczności fizycznego dostarczania dokumentów. Zarówno biuro rachunkowe, jak i jego klienci, uzyskują dostęp do zaksięgowanych dokumentów z dowolnego komputera posiadającego dostęp do Internetu.

Helix Ventures Partners (HVP) to fundusz z Grupy MCI inwestujący w spółki we wczesnej fazie rozwoju (start-up, wczesny etap) działające w obszarach cloud computing, Internet, software, technologie mobilne i bezprzewodowe (B2B). Współudziałowcem HVP jest Krajowy Fundusz Kapitałowy. Obok moje-biuro.pl S.A. w portfelu funduszu znajdują się:
Frisco.pl – lider polskiego rynku e-grocery;
Juupstore – pierwszy w Polsce, niezależny serwis do promocji, dystrybucji i sprzedaży aplikacji; mobilnych na telefony komórkowe, smartfony i tablety;
Serwisprawa – portal dostarczający informacji i porad z zakresu prawa;
Ebroker.pl – porównywarka finansowa.

Reklamy