Reklamy
Aktualności

Inwestycje: SpeedUp wkłada 800 tys. zł w Absolvent.pl

Absolvent.pl to społeczna platforma kariery dla studentów i absolwentów, działa jako „nakładka” na Facebooka. W pomysł i stojący za nim zespół uwierzył fundusz SpeedUp, który zainwestował w projekt 800 tysięcy złotych.

Absolvent.pl został założony przez Dominika Wieganda (26 lat) i Kasię Godlewską (25 lat), którzy pracę nad nim rozpoczęli jeszcze w 2010 roku. Od tego czasu serwis intensywnie się rozwija. Twórcy Absolvent.pl zapowiadają, że dzięki otrzymanemu finansowaniu i wsparciu ze strony funduszu portal odmieni rynek usług rekrutacyjnych i sposób poszukiwania pracy w Polsce.

Serwis pokazuje użytkownikowi w jakich firmach pracują osoby z jego sieci kontaktów (znajomi oraz znajomi tych znajomych). Pozwala przekształcić sieć znajomych w sieć profesjonalnych kontaktów i dzięki temu zdobyć przewagę w wyścigu o dobrą i ciekawą pracę. „Osoba, która na Facebooku ma 430 znajomych ma tak naprawdę dostęp do około 56.000 osób (kontakty moich kontaktów). Załóżmy teraz, że ta osoba szuka pracy i za tydzień ma swoją pierwszą rozmowę w firmie Google. Czy jest coś lepszego, co można zrobić, niż zapytać osobę, która tam pracuje/pracowała o politykę czy kulturę firmy i zdobyć w ten sposób wskazówki, które będzie można wykorzystać podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Co więcej, taki “wewnętrzny” kontakt w firmie może być cenną informacją również dla rekrutera z Google” – czytamy w informacji prasowej.

Absolvent.pl jest także fundatorem Fundacji Absolvent.pl, która od 2011 roku prowadzi cykliczny program stypendialny Stypendium z Wyboru (www.stypendiumzwyboru.pl), który umożliwia studentom i absolwentom zdobycie dodatkowych środków na cele związane z rozwojem kariery zawodowej.

Reklamy