Reklamy
Aktualności Fundusze

IQ Partners: 2,7 mln złotych na 4 nowe projekty

Inwestycja dokonana została poprzez należący do IQ Partners wehikuł inwestycyjny Ventures Hub. Finansowanie czterech nowych projektów odbywa się w ramach unijnego POIG 3.1, z którego dwa wehikuły IQ Partners (Ventures Hub i InQbe) otrzymały łączne środki w wysokości ponad 40 mln zł. Docelowo, w portfelu każdego z inkubatorów ma znaleźć się ok. 50 projektów, a na nowe inwestycje przeznaczą one jeszcze w 2012 roku 7 mln zł oraz w 2013 roku 6,26 mln zł.

Nowe spółki w portfolio IQ Partners:

BSS Sp. z o.o.
Wartość inwestycji: 800.000 zł
Objęte udziały: 49.997%
Faza inwestycji: seed
Branża: IT

BSS Poland Sp. z o.o. zajmie się budową systemu międzybankowej wymiany informacji o dokonanych transakcjach przez klientów banków. Specjalne oprogramowanie umożliwiać będzie dokonywanie międzybankowych rozliczeń transakcji pomiędzy współpracującymi ze sobą bankami.

GETINFO S.A.
Wartość inwestycji: 400.000 zł
Objęte udziały: 49,50%
Faza inwestycji: seed
Branża: e-commerce

GETINFO będzie serwisem dostarczającym raporty gospodarcze (weryfikacja danych, wywiady gospodarcze, sprawdzanie zdolności kredytowej) o przedsiębiorstwach i osobach fizycznych z Polski oraz zagranicy. Korzystanie z serwisu GETINFO ma ułatwić współpracę pomiędzy kontrahentami z różnych rynków oraz zmniejszyć ryzyko w obrocie gospodarczym. Możliwość sprawdzenia danych firmy, wiarygodności i wypłacalności partnera biznesowego pozwoli na szybsze nawiązanie relacji handlowej oraz bezpieczniejszą współpracę. Celem projektu jest spopularyzowanie potrzeby informacji gospodarczej wśród małych i średnich przedsiębiorstw oraz konsumentów.

VIPMedica S.A.
Wartość inwestycji: 838.387 zł
Objęte udziały: 47%
Faza inwestycji: seed
Branża: e-commerce
 
Celem projektu VIPMedica jest stworzenie pierwszego w Europie multipartnerskiego programu lojalnościowego skierowanego do środowiska medycznego, powiązanego z imprezami dla uczestników programu. W ramach VIPMedica lekarze będą mieli możliwość korzystania z dedykowanych rozwiązań zakupowych (produktów i usług z różnych branż), dostępnych tylko dla środowiska medycznego na preferencyjnych warunkach.

Chinese2know.com to portal do nauki języka chińskiego w wielu wersjach językowych. Projekt polega na stworzeniu pierwszego w Polsce i na świecie kompleksowego systemu przeznaczonego do nauki i doskonalenia znajomości języka chińskiego. Projekt będzie oparty na pięciu podstawowych filarach: edukacyjnym serwisie internetowym, programami off-line, platformą e-learningową, kursami na Facebooku oraz kursach na smartfonach.

Reklamy