Reklamy
Aktualności

IQ Partners: debiut na minus? Niekoniecznie

Wczoraj na rynku głównym zadebiutowała spółka IQ Partners. Zaraz po rozpoczęciu handlu akcje IQP kosztowały 2,28 zł. W południe cena akcji oscylowała w okolicach 2 zł, by na koniec spaść do 1,88 zł. Czy taka zmiana oznacza nieudany debiut?

Spółka wchodzi na giełdę przede wszystkim po to, by w długim okresie budować swoją wartość, zdobyć poważnych partnerów i zyskać wiarygodność – gwarantowaną przez nadzór giełdy.

IQP to debiutant na głównym parkiecie. Pierwszego dnia spotkał się ze sporym zainteresowaniem, wartość obrotu wyniosła prawie 700 tys. złotych. W środku drugiego dnia notowań ta suma nie przekracza 7 tysięcy a cena akcji oscyluje w granicach 1,85 zł.

O komentarz dotyczący akcji IQ Partners poprosiliśmy Przemysława Gerschmanna z Equity Magazine:

11 października miał miejsce debiut spółki IQ Partners na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka ta była wcześniej notowana na NewConnect, a jej przejściu z ASO towarzyszył wzrost kursu akcji o 4,6% do 2,28 zł. Mimo początkowej przewagi kupujących ostatecznie swoje pierwsze notowania na głównym parkiecie IQ Partners zakończył na minusie, zniżkując do ceny 1,82 zł. Z technicznego punktu widzenia trend wzrostowy kursu akcji, rozpoczęty od dołka w lutym 2009 r. (z maksimami powyżej 3 złotych na początku 2011) został zanegowany. Szansą na powrót do wzrostów mogą być zapowiedziane przez prezesa Macieja Hazubskiego dalsze inwestycje w nowe projekty oraz wprowadzenie na NewConnect 6 spółek z portfolio funduszu. Warto zauważyć że obecne nastroje wśród inwestorów nie sprzyjają zakupom, zwłaszcza spółek o podwyższonym ryzyku inwestycyjnym. Panująca na rynkach awersja do ryzyka, wywołana trwającymi od ponad miesiąca przecenami na światowych parkietach skutecznie zniechęca do inwestowania większej części aktywów w akcje. Spółka IQ PARTNERS S.A. jest 36. debiutantem w roku 2011 na Głównym Rynku GPW oraz 427. emitentem na tym rynku. IQ PARTNERS to 16. spółka, która przeszła z rynku NewConnect na główny parkiet GPW.

Reklamy