Reklamy
Aktualności Fundusze

IQ Partners inwestuje w NoNoobs.pl i any7

IQ Partners poprzez inkubator technologiczny Ventures Hub Sp. z o.o. dokonał inwestycji w debiutujące spółki NoNoobs.pl SA oraz Any7 Sp. z o.o. Fundusz objął pośrednio 2 750 000 akcji o łącznej wartości 275 tys. zł w kapitale zakładowym NoNoobs.pl SA oraz 6 500 udziałów o łącznej wartości 650 tys. zł w kapitale zakładowym Any7 Sp. z o.o.

Współzałożycielami spółki NoNoobs są Dariusz Sokołowski i Agnieszka Świtkowska, osoby od wielu lat obecne w branży internetowej, związane m.i.n. z International Data Group Poland i magazynem Internet Standard. Spółka planuje organizację specjalistycznych targów i konferencji, wydawanie raportów i cyfrowych publikacji, a także uruchomienie branżowego serwisu społecznościowego.

Spółka any7 rozwija autorską, działającą na rynku międzynarodowym platformę cyfrowej dystrybucji. Od 2010 roku w serwisie www.inmudo.com prowadzi sprzedaż kluczy do gier wideo oraz programów. Drugim ważnym elementem działalności spółki jest rozwój silnika partycypacyjnego (gamifikacyjnego) wykorzystującego mechanikę z gier komputerowych i będącego unikalnym rozwiązaniem na polskim rynku. Głównymi odbiorcami silnika są wydawcy, serwisy social media, systemy e-learningowe oraz rynek e-commerce.

Biorąc pod uwagę, że Ventures Hub zainwestowało niedawno również w Antyweb.pl, poprosiliśmy o komentarz Macieja Hazubskiego, Preza Zarządu IQ Partners.

Jak inwestycja w NoNoobs ma się do niedawnej inwestycji w Antyweb.pl?  Oba projekty wydają się stanowić dla siebie konkurencję.

Maciej Hazubski: Głównym i podstawowym obszarem działalności spółki NoNoobs.pl będzie organizacja konferencji i targów tematycznych związanych z nowymi technologiami. Spółka zamierza organizować między innymi targi e-commerce czy konferencje związane z social media. Antyweb.pl z kolei skupiać się będzie na działalności związanej z blogosferą i rozwijać będzie przedsięwzięcia o podobnym charakterze. Nie są to zatem w żaden sposób konkurencyjne projekty.

Czy przewidujecie, że obie firmy będą ze sobą współpracować?

W związku z tym, że spółki cechować będzie docelowo odmienny profil działalności, nie przewidujemy takiej sytuacji.

Reklamy