Reklamy
Aktualności Fundusze Inwestycje Startupy

IQ Partners sprzedało 22,34% akcji spółki Langloo.com

Ventures Hub zainwestował w Langloo.com 758 000 zł w 2010 roku, co stanowiło 47,31% całego kapitału zakładowego spółki. Po emisji kolejnej serii akcji i tym samym pozyskaniu kapitału na dalszy rozwój spółka Langloo.com szykowana jest do debiutu na NewConnect.

Jest to już drugie wyjście inkubatora z inwestycji w tym półroczu – pierwszym była sprzedaż wszystkich udziałów w spółce Mobile Partner S.A. (za 866 000 zł).

IQ Partners S.A. jest polskim funduszem specjalizującym się w inwestycjach w przedsięwzięcia we wczesnej fazie rozwoju (seed, start-up). Funduszu poszukuje inwestycji w obszarach Internet, mobile, e-commerce oraz IT. Do tej pory IQ Partners zrealizował ponad 40 projektów inwestycyjnych oraz przeprowadził częściowe transakcje wyjścia z czterech inwestycji. IQ Partners posiada 100% udziałów w trzech wehikułach inwestycyjnych: Ventures Hub Sp. z o.o., InQubi Sp. z.o.o oraz IQ Venture Capital s.a.r.l. z siedzibą w Luksemburgu.

Langloo.com S.A. to podmiot działający w sferze edukacji, wspartej nowoczesnymi technologiami.  Celem portalu Langloo.com jest nauczanie języka angielskiego oraz budowanie społeczności osób zainteresowanych kulturą krajów anglojęzycznych.

Reklamy