Aktualności

J.W. Construction Holding S.A. po trzecim kwartale 2015r

Trzeci kwartał J.W. Construction Holding S.A. zamknęła na poziomie 466 sprzedanych lokali. Oznacza to wzrost o 50 proc. w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej. Po pierwszych III kwartałach br. odnotowano sprzedaż na poziomie 1189 lokali, wobec 807 sprzedanych w porównywalnym okresie ubiegłego roku. ObecnieGrupa realizuje 11 inwestycji deweloperskich na 2.878 lokali.

 Wyniki finansowe

Przychody Grupy w pierwszych III kwartałach 2015r. wyniosły ponad 172 mln zł, zysk z działalności operacyjnej 40 mln zł, zysk netto 1 mln zł, przy marży brutto ze sprzedaży na poziomie 23%.

– W wynikach J.W. Construction rozpoznajemy wyłącznie sprzedawane lokale gotowe, których w swojej ofercieSpółka posiada już niewiele. Blisko 3.000 lokali będących obecnie w budowie będzie miało znaczący wpływ na rozpoznawane wyniki finansowe w najbliższych okresach począwszy od 2016 roku. Tym bardziej, że mieszkania w trakcie budowy praktycznie zostały już sprzedane. Powyższe dotyczy co najmniej inwestycji kończonych na przełomie 2015 i 2016 roku tj. Bliska Wola etapy B1 i B2 w Warszawie, Centrum III w Łodzi i Nowe Tysiąclecie etap A w Katowicach – łącznie na 1209 lokali – mówi Małgorzata Szwarc-Sroka, Członek Rady Nadzorczej J.W. Construction Holding S.A. nadzorujący Pion Ekonomiczny i Biuro Relacji Inwestorskich. – To były intensywne a zarazem bardzo pozytywne trzy kwartały, obfitujące w ważne z punktu widzenia spółki wydarzenia. Przede wszystkim udało się uruchomić nowe duże projekty deweloperskie. Pierwsze dziewięć miesięcy było także udane pod względem sprzedażowym. Zakontraktowanie kolejnych 466 lokali w trzecim kwartale, po podpisaniu 723 kontraktów mieszkaniowych w pierwszym półroczu, nieustannie plasuje nas w czołówce spółekdeweloperskich – dodaje Małgorzata Szwarc-Sroka

 Działalność deweloperska i jej perspektywy

W trzecim kwartale 2015 r. J.W. Construction Holding S.A. kontynuowała działania związane
z zabudową dużego banku gruntów na ponad 6000 lokali, będącego w posiadaniu spółki.

W minionym III kwartale br. spółka realizowała jedenaście inwestycji deweloperskich na łączną liczbę 2 878 lokali.  W III kwartale br. spółka wprowadziła do sprzedaży inwestycje z rynku warszawskiego: 481 lokali w ramach etapu C osiedla Bliska Wola, 460 lokali w inwestycji aparthotelowej Wola Invest, 321 lokali na osiedlu Zielona Dolina II etap I oraz 21 mieszkań na osiedlu Willa One.

Deweloper kontynuował budowę: dwóch etapów inwestycji Nowe Tysiąclecie w Katowicach, osiedla Bernadowo Park w Gdyni, Centrum III w Łodzi, stołecznej inwestycji Bliska Wola (etapy B1 i B2) oraz domów zlokalizowanych w gminie Ożarów.

Poza wymienionymi powyżej inwestycjami deweloper posiada bank gruntów pozwalający na budowę ponad 3.700 lokali.

W analizowanym okresie spółka przygotowywała się także do otwarcia 4-gwiazdkowego hotelu  Dana w Szczecinie, planowanego na koniec listopada br.  J.W. Construction Holding S.A. to lider na rynkumieszkaniowym, ale posiada także 15-letnie doświadczenie w prowadzeniu szeroko zakrojonej działalności hotelowej w oparciu o sieć hoteli 500 w całej Polsce i wysokiej klasy hotel Czarny Potok Resort & SPA w Krynicy Zdroju.

We wrześniu br. spółka otrzymała srebrne godło Najwyższa Jakość QI 2015, przyznane za wyjątkową dbałość o najwyższy poziom jakości oferowanych produktów i usług. Program Najwyższa Jakość Quality International to program o ugruntowanej pozycji, ceniony za swój obiektywizm i fachowość, organizowany pod patronatem Ministerstwa Gospodarki, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości czy Klubu Polskie Forum ISO 9000.

J.W. Construction Holding S.A.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com