Aktualności Know How

Jak pozostać kreatywnym?

Kreatywność pozwala nam myśleć nieszablonowo i wychodzić poza schemat – to właśnie ta umiejętność umożliwia nam osiągnięcie sukcesu w życiu zawodowym, ma także ogromny wpływ na poziom zadowolenia w życiu prywatnym. W jaki sposób zachować wysoki poziom kreatywności na co dzień?

Zadbaj o siebie

Właściwe odżywianie i wysypianie się pozwala zachować nasze ciało w dobrej kondycji, ma także ogromny wpływ na zachowanie świeżego umysłu. W codziennym zabieganiu zadbajmy o czas na relaks, który pozwoli naszym myślom odpłynąć w nieznanych kierunkach. Odpoczynek pozwala nam odetchnąć, nabrać siły i ochoty do kontynuowania zmagań z życiem. Odłożenie na chwilę problemu, z którym zmagamy się od dłuższego czasu, pozwala nabrać do niego dystansu i spojrzeć na niego z innej strony. W ten sposób dużo łatwiej jest odnaleźć jego właściwe rozwiązanie.

Inspiruj się
Częścią każdego procesu twórczego jest poszukiwanie inspiracji w dostrzeganych przedmiotach, zjawiskach, sytuacjach. Inspiracją może być także czytanie życiorysów osób, które osiągnęły sukces – w ten sposób nie tylko zyskujemy odpowiednią motywację, lecz także poznajemy od podstaw drogę do sięgnięcia po swoje marzenia. Otaczanie się kreatywnymi ludźmi wpływa pozytywnie na nasz rozwój, pozwala nam odkrywać nowe sposoby na życie i poszerzać horyzonty.

Wychodź ze strefy komfortu

Wychodzenie ze swojej strefy komfortu to nauka wychodzenia poza schemat i przełamywania nudy oraz rutyny. Lęk przed nieznanym często staje na drodze do osiągnięcia wielkich celów i spełnienia marzeń całego życia. Wychodzenie ze strefy komfortu pozwala małymi kroczkami niwelować tego typu hamulce i oswajać się z nowymi sytuacjami, łapaniem szans i ponoszeniem ryzyka. Przełamanie strachu i otwarcie się na różnorodne doznania umożliwia nam wprowadzanie do swojej codzienności nowych elementów, które mogą całkowicie zmienić nasze spojrzenie na dotychczasowe życie.

Noś ze sobą notatnik

W ciągu dnia przez naszą głowę przenika tysiące myśli, pomysłów i idei, które mogą okazać się dobre, jeśli damy im szansę. Niestety w codziennym zabieganiu często zapominamy, co nam właśnie przyszło do głowy. Zapisywanie nawet najbardziej absurdalnego pomysłu pozwoli tworzyć przydatne listy zadań do wykonania, uporządkować myśli i być może wykorzystać innowacyjne pomysły, które wcześniej przeciekały nam przez palce.

Pozostawanie twórczym pozwala nam dostrzec nowe szanse i zabłysnąć przed przełożonymi niestandardowymi pomysłami czy rozwiązaniami. Kreatywność w życiu osobistym zmienia nasze spojrzenie na świat i relacje z bliskimi, pozwala czerpać więcej radości z życia i zauważalnie poprawia jego jakość.

 

źródło obrazka; [ internet ]

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com