Reklamy
Aktualności Biznes Inwestycje

Jujubee debiutuje na NewConnect

Jujubee, katowicki producent gier wideo, zadebiutował dziś na rynku alternatywnym GPW w Warszawie. To pierwszy od ponad 3 lat nowy game developer, którego akcje trafią do obrotu giełdowego.  

Przypomnijmy, że z emisji 830 tys. akcji serii D, które trafią do obrotu giełdowego, spółka pozyskała 1,74 mln zł. Stopa redukcji zapisów w ofercie publicznej wyniosła 53 proc. Akcje trafiły w ręce 126 inwestorów. Ich cena wynosiła 2,1 zł za sztukę. Środki z emisji zostaną przeznaczone na produkcję gry „KURSK”, tytułu z segmentu premium w technologii 3D, którego fabuła nawiązuje do dramatycznych wydarzeń sprzed piętnastu lat. Gra będzie przeznaczona dla tzw. gracza hardcorowego i zostanie wydana na PC, Mac oraz platformy Xbox One i Playstation 4.

Debiut na rynku NewConnect stwarza nam nowe możliwości rozwoju. Ewentualne pozyskanie kapitału na finansowanie produkcji nowych gier w przyszłości po premierze Kurska oraz ich marketing będą łatwiejsze. Liczymy także na większą rozpoznawalność marki Jujubee. Chcemy wykorzystać dobrą dla developerów gier koniunkturę rynkową i pozwolić na wycenę spółki przez rynek. Cieszymy się, że inwestorzy obdarzyli nas zaufaniem. Teraz skupimy się na realizacji celu emisyjnego, dokończeniu produkcji gry „KURSK”. – podkreśla Michał Stępień, prezes Jujubee.

Reklamy