Reklamy
Aktualności Technologia

Klabater rozwija działalność portingową. W nowym modelu wkrótce ukaże się pierwsza gra – Skyhill.

Klabater – globalny wydawca i producent gier realizuje cele emisyjne: intensyfikuje trzeci filar swojej działalności – porting (dostosowanie technologiczne gry do wymagań konkretnej platformy oraz pełen całościowy proces jej wydania). Nowy model biznesowy przyjęty przez Spółkę pozwala jej w zamian za sportowanie i wydanie gry uzyskać udziały z jej sprzedaży. Pierwszym dużym tytułem, który Klabater wdroży w modelu portingowo-wydawniczym będzie Skyhill. Gra zadebiutuje w lutym br. w wersji na Nintendo Switch.

– Tak jak zapowiadaliśmy podczas pre-IPO intensywnie rozwijamy działalność Klabatera m.in. poprzez rozbudowę działu portingu. Na ten konkretny cel pozyskaliśmy 1,3 mln zł od inwestorów. Nie działamy jednak w powszechnie znanym modelu, nasza działalność portingowa jest innowacyjna – producenci, z którymi podpisujemy umowy oddają nam część przychodów z tytułów, które sportowaliśmy na Nintendo Switch oraz dają prawa do dystrybucji gry na konsolowych platformach, to nasza zapłata za dostosowanie technologiczne gry do wymagań konkretnej platformy oraz proces jej wydania. Liczymy, że obszar wydawniczo-portingowy będzie stanowił w niedalekiej perspektywie znaczącą część przychodów Spółki. – informuje Michal Gembicki, prezes spółki Klabater.
Skyhill.jpg

Pierwszym projektem w modelu portingowo-wydawniczym będzie znana gra, autorstwa rosyjskiego studia Mandragora Games, Skyhill. Tytuł zadebiutował w 2015 roku, w wersji na komputery osobiste, w kolejnych latach ukazał się na konsolach – Play Station 4 i XboxOne.  Klabater przeniesie tytuł na konsolę Nintendo Switch oraz zostanie jego globalnym wydawcą – Bardzo się cieszymy, że do naszego portfolio dołączyła ciekawa propozycja dla graczy, która zgromadziła wokół siebie dużą rzeszę odbiorców. Tytuł sprzedał się w nakładzie 200 tys. egzemplarzy, co jest świetnym wynikiem sprzedażowym. Mamy nadzieję, że wersja na Nintendo Switch, której premierę zaplanowaliśmy w przyszłym miesiącu, zostanie przyjęta tak samo dobrze. – dodaje Michał Gembicki.

Akcja Skyhill rozpoczyna się po biologicznym kataklizmie, który doprowadził do niemal całkowitego zniszczenia ludzkiej rasy. Gracz wciela się w jednego z ostatnich ocalałych, który ukrywa się w apartamencie, na najwyższym piętrze najbardziej luksusowego hotelu w mieście. Jego zadaniem jest wydostanie się na zewnątrz, w tym celu musi przemierzyć aż sto pięter, które zostały opanowane przez hordy mutantów. Zadaniem gracza jest przetrwanie oraz znalezienie sposobu na opuszczenie budynku.

Spółka wkrótce ogłosi kolejne tytuły, które zrealizuje w ramach nowego modelu portingowo-wydawniczego.

 

Reklamy