Reklamy
Aktualności Konkursy Wydarzenia

Kokursy: rusza Hack4Europe

Rejestracja trwa do 13 maja, sam konkurs odbędzie się w dniach 26-27 maja, w Warszawie. Podczas konkursu powstaną aplikacje bazujące na cyfrowych zasobach Europeany – europejskiej biblioteki cyfrowej.

Rejestracja na stronie www.hack4europe2012-waw.eventbrite.com.

Ze zgłoszeń jurorzy wybiorą 35 najlepiej rokujących uczestników. Uzyskają oni dostęp do ponad 20 milionów cyfrowych obiektów dziedzictwa kulturowego Europy – obrazów, fotografii, druków, materiałów audiowizualnych i audialnych. Uczestnikom udostępniony zostanie też API Europeany. Ich zadaniem będzie stworzenie aplikacji, które pokażą, jak można wykorzystać – zarówno społecznie, jak i biznesowo – otwarte zasoby kultury.

Hack4Europe to cykl europejskich hackatonów, w ramach którego zaplanowane są maratony programowania m.in. w Warszawie, Leuven i Kopenhadze. Najlepsze aplikacje wyłonione podczas każdego z tych wydarzeń zostaną następnie ocenione przez międzynarodowe jury. Główne nagrody zostaną wręczone 21-22 czerwca 2012 w Brukseli.

Podczas ubiegłorocznej edycji Hack4Europe wśród czterech najlepszych europejskich aplikacji znalazła się stworzona przez chłopaków z iTraff (SaveUp) mobilna aplikacja do rozpoznawania obrazów w muzeach i dostarczania wyczerpujących informacji na ich temat.

Reklamy