Reklamy
Aktualności Startupy

Komputronik Biznes wspiera start-upy z branży IT

Komputronik Biznes, integrator rozwiązań IT, rozpoczął współpracę ze spółką celową Politechniki Gdańskiej – Excento Sp. z o.o., zajmującą się komercjalizacją wyników badań oraz wspieraniem start-upów w budowaniu relacji biznesowych. W ramach dwuletniego projektu e-Pionier obydwie firmy wybiorą i pomogą rozwiązać kilka problemów społeczno-gospodarczych, co będzie mogło prowadzić do powołania start-up’ów z obszarów związanych z branżą IT.  

W ramach projektu e-Pionier zadaniem Komputronik Biznes będzie opiniowanie i wybieranie najciekawszych zespołów, rozwiązujących problemy społeczno-gospodarcze z obszarów takich jak: zastosowanie ICT w domenie bezpieczeństwa, zastosowanie ICT w domenie medycyny, Digital Signage, Sieci neuronowe (sztuczna inteligencja), analiza i przetwarzanie obrazu wideo z wykorzystaniem sieci neuronowych, rozwiązania chmurowe, Internet of Things -przetwarzanie i eksploracja danych.

Komputronik Biznes udzieli wybranym zespołom wsparcia finansowego i merytorycznego nie tylko na etapie tworzenia projektu, ale także w trakcie jego realizacji, komercjalizacji oraz wdrażania produktów opartych o MVP.

Innowacyjność jest dziś głównym motorem napędowym gospodarki oraz czynnikiem rozwoju biznesu – mówi Sebastian Pawłowski, wiceprezes Komputronik Biznes. – Bazując na naszym doświadczeniu na rynku IT chcemy wspierać dostawców innowacji i zapewnić im pomoc i partnerstwo w dalszym rozwoju. Dlatego cieszymy się z rozpoczętej współpracy z firmą Excento przy rozwoju i realizacji start-upów w Polsce – dodaje.

Projekt e-Pionier zakłada m.in. wsparcie uzdolnionych programistów na rzecz rozwiązywania zidentyfikowanych problemów społecznych lub gospodarczych. Dodatkowo, jako wynik realizowanych projektów, Komputronik Biznes i Excento dopuszczają możliwość powoływania do życia spółek spin-off odpowiedzialnych za komercjalizację produktów wytworzonych w oparciu o MVP.

– Bardzo cieszymy się z naszego wspólnego przedsięwzięcia z tak doświadczoną firmą z branży IT, jaką jest Komputronik Biznes. Nasza współpraca w ramach projektu e-Pionier pozwoli w przyszłości dostarczyć rynkowi rozwiązania, odpowiadające na rzeczywiste problemy. Będzie to możliwe przy wsparciu merytorycznym na najwyższym poziomie, jakie zapewnia współpraca z Komputronik Biznes. Dzięki współpracy z doświadczonymi ekspertami mamy realny wpływ na rozwój innowacyjnych projektów w Polsce – podsumowuje Krzysztof Malicki, prezes Excento.

 

Reklamy