Reklamy
Aktualności Wydarzenia

Konkurs dla fintechów – przedłużone zgłoszenia!

FIDIASZ – fundusz inwestycyjny Krzysztofa Domareckiego – w związku z bardzo dużym zainteresowaniem, przedłuża termin zgłoszeń do konkursu dla fintechów organizowanego wspólnie z kongresem Impact fintech’17. Zwycięskie projekty otrzymają od 0,5 do 5 mln zł na rozwój działalności i komercjalizację swoich technologii – także na rynkach zagranicznych. Fundusz FIDIASZ – jako jeden z pierwszych – oprócz finansowania oferuje opiekę wykwalifikowanej kadry menedżerskiej i know-how związane z efektywnym funkcjonowaniem w biznesie.

Konkurs przeznaczony jest dla początkujących zespołów i firm (działających na rynku nie dłużej niż 5 lat) oraz prowadzących działalność B2C i B2B w obszarze finansowo-technologicznym. Zgłoszenia zostały przedłużone do poniedziałku 4 grudnia do godziny 16.00. Zgłosić można się klikając tutaj. Komisja konkursowa poinformuje o zakwalifikowaniu się wybranych projektów do dalszego etapu i zaprosi przedstawicieli na spotkania 7 grudnia podczas Impact fintech’17 w Katowicach.

„Ogłoszony przez Fidiasza konkurs dla fintechów, w którym poza finansowaniem nawet do 5 milionów złotych, oferujemy najlepszym młodym zespołom i firmom wsparcie w prowadzeniu biznesu, rozwija się z dużą dynamiką. W ciągu pierwszych 7 dni od ogłoszenia, do konkursu zgłosiło się ponad 20 fintechów, chcących powalczyć o inwestycję i wsparcie od Fidiasza. Część zgłoszonych firm prezentuje bardzo dobry poziom technologiczny i przedstawiła ciekawe rozwiązania w różnych kategoriach konkursowych. Jednocześnie lektura dotychczasowych prezentacji wskazuje, że wiele polskich startupów powinno popracować nad czytelnym modelem biznesowym, w którym chcieliby realizować swoje pomysły. Część innowatorów jest na tyle zafascynowana swoimi ideami i proponowanymi rozwiązaniami, że zapomniała się zastanowić na czym chcą zarabiać pieniądze. Tymczasem żaden startup nie przetrwa tylko dzięki kapitałowi włożonemu przez inwestorów. Przemyślany model biznesowy to nie tylko taki, który jest oparty o nowatorskie pomysły czy technologie, ale przede wszystkim taki, który zakłada jasną wizję źródeł przychodów przyszłej firmy oraz jej miejsce na rynku. Inwestorzy oprócz wizji prezentowanych przez start-upy muszą mieć perspektywę, że pieniądze, które zainwestują w poszczególne projekty będą miały szansę zwrotu. Na tym etapie konkursu ważne jest danie szansy różnym projektom. Dlatego ze względu na krótki okres jaki upłynął od ogłoszenia konkursu oraz duże nim zainteresowanie postanowiliśmy wydłużyć czas przeznaczony na nadsyłane zgłoszeń do konkursu do poniedziałku 4.12.2017 do godz. 16:00” mówi Krzysztof Domarecki, założyciel i przewodniczący rady nadzorczej Selena FM S.A.

Do konkursu można zgłaszać firmy w 4 kategoriach:

  1. Artificial intelligence & machine learning
  2. Client authentication & fraud prevention
  3. Credit risk & social scoring
  4. Pozostałe

Poza organizowanym obecnie konkursem FIDIASZ zakłada zainwestowanie w kilka starannie dobranych projektów także z innych branż. Startupy otrzymają fachową pomoc – wiedzę i doświadczenie, zarówno zdobyte przez założyciela Seleny w trakcie 25-letniej historii budowania globalnego sukcesu Grupy, jak i zespołu najwyższej klasy managerów, wyspecjalizowanych w kluczowych aspektach rozwoju biznesu. Szacowany czas wsparcia inwestycyjnego to 6-10 lat. W tym czasie realna jest ewolucja nowego przedsiębiorstwa do międzynarodowej korporacji.

Dzięki prywatnemu charakterowi FIDIASZ dysponuje dużą elastycznością w zakresie wysokości kwot, jakie możne przeznaczyć na jedną inwestycję. Daje to unikalną szansę kompleksowego wsparcia najbardziej obiecujących młodych firm, wsparcia, które miejmy nadzieję zaowocuje ich konsekwentnym rozwojem oraz realizacją skutecznej ekspansji międzynarodowej przez innowacyjnych polskich przedsiębiorców.

Reklamy