Aktualności

Konsolidacja na rynku kantorów internetowych

Dwa znane kantory internetowe – InternetowyKantor.pl i Walutomat.pl, połączyły siły. Na rynku, na którym działają, jest tak dużo podmiotów, że tego typu konsolidacje są nieuniknione.

W ostatnich latach w sieci nastąpił wysyp kantorów – działa ich tam kilkadziesiąt. Firmy takie jak Cinkciarz.pl, Topfx.pl, Inkantor.pl, Walutobox.pl, Kantoria.com nie mają jednak łatwo. Konkurencja jest ogromna, a prowizje pobierane od każdej transakcji niewielkie – dużo niższe niż w przypadku tradycyjnych kantorów. Dodatkowo te działające w sieci muszą rywalizować z kantorem internetowym Alior Bank.

W tym kontekście to, że właściciele dwóch dużych firm z tej branży podpisali umowę o utworzeniu wspólnego podmiotu, GTML Sp. z o.o., wydaje się rozsądnym posunięciem. Dzięki temu uzyskają większą przewagę nad konkurencją. Z punktu widzenia użytkownika póki co nic się nie zmieni, serwisy będą nadal funkcjonowały pod swoimi nazwami.

Połączenie tych podmiotów z pewnością odbije się echem w branży. Z usług InternetowyKantor.pl korzysta ponad 87 tys., a z Walutomat.pl ponad 75 tys. klientów. Od początku działalności użytkownicy Walutomat.pl wymienili walutę na łączną kwotę blisko 7 mld zł (licząc dwie strony transakcji), a Internetowykantor.pl na ponad 3 mld zł.

Pozostaje nam czekać na kolejne zawirowania na tym rynku. Dalsze konsolidacje mogą być nieuniknione. Podobnie jak to, że rynek zweryfikuje najsłabsze firmy, które po prostu upadną.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com