Aktualności

Kreatywność: technologia + talent + tolerancja

Kreatywność: technologia + talent + tolerancja

Najbardziej kreatywne kraje to Szwecja, USA, Finlandia, Dania, Australia, Nowa Zelandia, Kanada i Norwegia, Singapur i Holandia. Co ciekawe – indeks kreatywności jest bliski innym wskaźnikom – równości ekonomicznej, rozwoju społecznego i poczucia szczęścia.

Prosperity Institute za kluczowe składniki uznał technologię – mierzoną jako wydatki na R&D, talent – iloczyn wykształcenia i odsetka kreatywnych pracowników (R&D,edukacja, sztuka). Trzecim składnikiem jest wskaźnik społeczny – tolerancja. Badacze zauważyli, że nowe pomysły powstają w miejscach najbardziej otwartych na nowości, na ludzi i idee. Do badania użyto wskaźnika tolerancji dla imigrantów oraz osób homoseksualnych.

Badanie Martin Prosperity Institute zainspirowało dziennik „The Globe and Mail” do wytypowania miast i krajów o największym potencjale. Znaleziono nawet najbardziej obiecujące dzielnice. Jakie i dlaczego właśnie te? Przeczytajcie w Pulsie Biznesu.

Trzy “T” są też ważne w mikroskali, nie tylko dla państw, miast czy dzielnic, ale i firm. Kreatywność jest siłą napędową każdego przedsiębiorstwa. A to wypadkowa talentu, technologii i tolerancji.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com