Aktualności

Które polisy OC były najtańsze w sierpniu 2016?

W drugim miesiącu wakacji, znów można było uzyskać ciekawe dane o cenach polis OC, kupowanych przez polskich kierowców. Na podstawie tych informacji, porównywarka Ubea.pl przygotowała kolejny ranking cenowy ubezpieczeń OC i pakietów (OC + NNW, OC + AC i OC + AC + NNW). W sierpniowym zestawieniu, można zauważyć ważną zmianę, która dotyczy pakietów OC + NNW.

Na wstępie warto przypomnieć, że porównywarka Ubea.pl co miesiąc sprawdza anonimowe wyniki prawie 200 000 kalkulacji kosztu polis, które internauci wykonali z uwzględnieniem swoich założeń (np. marki auta i stażu „za kółkiem”). Dzięki tym danym, powstaje ranking wyróżniający się bardzo dużą próbą statystyczną i niezmiennymi zasadami oceny firm ubezpieczeniowych. Reguły oceniania ubezpieczycieli nie uległy zmianie od stycznia 2015 r. W związku z tym, możliwe jest porównywanie wyników, które dzieli nawet kilka lub kilkanaście miesięcy. Sierpniowa analizaUbea.pl, już tradycyjnie uwzględnia cztery kategorie (polisy OC, pakiety OC + NNW, pakiety OC + AC i pakiety OC + AC + NNW).

W sierpniu 2016 roku, firmy ubezpieczeniowe znów mogły uzyskać od 0,00 punktów do 5,00 punktów (skala ocen identyczna dla każdej kategorii). Najniższy wynik oznacza, że dany ubezpieczyciel we wszystkich pojedynczych porównaniach uplasował się na ostatniej pozycji. Firma z najwyższą liczbą punktów (5,00 pkt.), musiałaby zająć pierwsze miejsce w każdej kalkulacji wykonanej przez internautów.

Dotychczas żadna z porównywanych firm, nie odnotowała skrajnej oceny (tzn. 0,00 punktów lub 5,00 punktów). Pomiędzy 1 oraz 31 sierpnia 2016 roku, zwycięscy ubezpieczyciele uzyskali następujące wyniki:

AXA Direct – 4,39 pkt. w rankingu polis OC
AXA Direct – 4,26 pkt. w rankingu pakietów OC + NNW
Link4 – 4,34 pkt. w rankingu pakietów OC + AC
Link4 – 4,29 pkt. w rankingu pakietów OC + AC + NNW

Po przeanalizowaniu sierpniowego zestawienia (patrz poniżej), można zauważyć ważną zmianę. Dotyczy ona pakietów OC + NNW. W tej kategorii, firma AXA Direct zamieniła się miejscami z Link4 (pierwsza pozycja na koniec lipca br.). To oznacza, że dwa popularne towarzystwa (AXA Direct oraz Link4), musiały równo podzielić się zwycięstwami w czterech kategoriach. Według wyników z sierpnia 2016 roku, AXA Direct oferuje najtańszepolisy OC i pakiety OC + NNW. Link4 zachował natomiast pierwsze miejsca w kategoriach OC + AC i OC + AC + NNW. Prócz dwóch wymienionych firm, wysoko uplasowali się również następujący ubezpieczyciele: You Can Drive (marka Ergo Hestia), Liberty Ubezpieczenia oraz Aviva.

Jeżeli chodzi o firmy notujące najgorsze wyniki, to znów nie można mówić o zaskoczeniu. Od 1 do 31 sierpnia 2016 roku, najmniej atrakcyjnym poziomem cen cechowały się polisy oferowane przez TUW TUZ, Generali Direct oraz Gothaer. W kontekście tych wyników trzeba jednak pamiętać, że wysokość składki nie jest jedynym kryterium oceny ubezpieczyciela (zwłaszcza po wprowadzeniu systemu BLS).

Ubea.pl

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com