Aktualności Biznes

Kuźniar uruchomi kolejny podróżniczy start-up

Jarosław Kuźniar rozpoczyna prace nad kolejnym podróżniczym przedsięwzięciem, w które jako inwestor zaangażował się właśnie AIP Seed Capital. Dziennikarz cały czas rozwija też swój pierwszy serwis – goforworld.com i już jesienią rusza do Japonii.

AIP Seed Capital to fundusz, który wspiera rozwijanie nowatorskich idei biznesowych. Do tej pory zainwestował w 107 start-upów, a obecnie w portfelu ma kilkadziesiąt spółek. – Już jakiś czas temu zaplanowałem sobie stworzenie całej grupy goforworld.com, czyli kilku podróżniczych, start-upowych produktów. Pomysł na skierowany do przewodników goforguide.com już od jakiegoś czasu krążył mi po głowie. Cieszę się, że kapituła AIP pozytywnie oceniła to przedsięwzięcie, bo dzięki wsparciu Funduszu będzie ono mogło stopniowo zacząć nabierać coraz bardziej realnych kształtów – mówi Jarosław Kuźniar.

goforguide.com to nie pierwszy podróżniczy projekt dziennikarza. Od stycznia intensywnie rozwija on serwis goforworld.com, na którym o ciekawych zakątkach z całego świata pisze zarówno on, jak i zapraszani przez niego do współpracy podróżnicy, dziennikarze, blogerzy i czytelnicy. W ramach goforworld.com działa również butikowe biuro podróży Kuźniara organizujące wyprawy typu background tours pilotowane przez znawców poszczególnych regionów. W tym roku odbyły się już między innymi eskapady na Syberię oraz Islandię i Grenlandię.

Jesienią dziennikarz wybiera się z kolejną grupą do Japonii, a w 2016 r. wyruszy między innymi do Urugwaju, w Himalaje i na Alaskę. Kuźniar rozwija także współpracę z markami partnerskimi – New Balance oraz Nikonem. Pod skrzydłami goforworld.com regularnie odbywają się również spotkania i transmitowane na żywo wywiady z podróżnikami oraz wystawy fotograficzne.

Chcę budować wokół serwisu społeczność prawdziwych pasjonatów, utrzymywać z nimi kontakt nie tylko online, ale i offline – mówi Kuźniar. Najbliższą okazją ku temu będzie kolejne spotkanie z cyklu goforworld.com LIVE, które odbędzie się 20 sierpnia, tym razem w Poznaniu. Gościem dziennikarza będzie Arkady Paweł Fiedler, wnuk słynnego pisarza i podróżnika, który opowie między innymi o tym, jak przemierzył Afrykę maluchem.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com