Reklamy
Aktualności Inwestycje Konkursy Startupy

LabStar: Transportoid wśród laureatów programu Wirtualnej Polski

Wybrano laureatów pierwszej edycji LabStar, programu Wirtualnej Polski dla internetowych start-upów. Są nimi autorzy projektów:

Otrzymają oni od WP ofertę wsparcia finansowego (do 200 tys. zł na finansowanie realizacji pomysłu), marketingowego (świadczenia reklamowe o wartości do 750 tys. zł), a także pomocy merytorycznej przy realizacji pomysłów.

Spośród 820 zgłoszeń komisja wyłoniła 6 finalistów, którzy przez 3 miesiące pod okiem mentorów dopracowywali swoje pomysły, przygotowywali prototypy, opracowywali biznesplany. Finały odbyły się 26 lipca br. WP rozpoczęła z nimi rozmowy dotyczące formalizacji współpracy.

Przy okazji finału LabStar Tomasz Zieliński, twórca Transportoida, opowiedział o swoim projekcie.

Transportoid nie jest zupełnie nowym projektem. Dlaczego zdecydowałeś się na udział w programie?

Do pierwszej edycji Labstara mogli zgłosić się zarówno ludzie z samym tylko pomysłem jak i ci, których projekt przynosił już zyski. Ja należałem do drugiej grupy, Transportoid miał rok, gdy zgłaszałem go do Labstara. Sam nie miałem wątpliwości, że to dobry i potrzebny program, ale byłem ciekaw opinii innych osób związanych z branżą online – konkurs został ogłoszony w dobrym momencie.

Czy obecnie Transportoid jest rentownym projektem? Ilu użytwkoników z niego korzysta?

Co miesiąc abonament kupuje kilkaset osób, liczba użytkowników rośnie o kilka tysięcy. Procentowo konwersja jest jednocyfrowa, jednak duża baza użytkowników pozwoli na wypróbowanie różnych metod zwiększania sprzedaży. Łączna liczba pobrań programu przekroczy niebawem sto tysięcy.

Na co głównie liczyłeś startując i co uzyskałeś?

Mam jasną wizję dalszego rozwoju projektu, zgłaszając się do konkursu liczyłem m.in. na sfinansowanie kilku pomysłów, w których chcę korzystać z podwykonawców. Nie bez znaczenia jest też fakt, że WP dysponuje zapleczem prawnym, marketingowym, webdesignerskim – takie usługi albo są mi potrzebne już teraz, albo będą niebawem. Rozmowy z mentorami dały mi okazję do przemyśleń dotyczących prowadzenia projektu kierowanego do setek tysięcy indywidualnych użytkowników.

Co planujesz w zakresie rozwoju Transportoida, gdy już sfinalizujecie inwestycję?

Realizacja dwóch pomysłów już się zaczęła, ale zostaną one zaprezentowane światu dopiero, gdy będą gotowe.

Kto stoi za Transportoidem?

W pracę nad projektem zaangażowane są dwie osoby – ja zajmuję się ustalaniem kierunków rozwoju i programowaniem aplikacji, Piotr Owcarz tworzy programy generujące bazy danych z rozkładami i automatykę działającą po stronie serwera. WP nie będzie ingerowała w ten układ.

Reklamy