Reklamy
Aktualności

Lektury przedsiębiorcy: "The Smashing Book"

Lektury przedsiębiorcy: „The Smashing Book”

„The Smashing Book” to książka o designie i projektowaniu w Internecie, przeznaczona dla osób, które designerami i projektantami nie są, ale mają lub chcą mieć wpływ na to, jak będzie wyglądać ich serwis internetowy lub jak ich marka będzie postrzegana w sieci.
W tajniki designu wprowadza nas dziesięć bardzo obszernych materiałów dotyczących m.in. projektowania aplikacji webowych, CSS, optymalizacji, podstawowych pojęć w typografii i Web-typografii, znaczenia kolorów, usability, roli designu w naszych działaniach marketingowych i sprzedażowych oraz w kreowaniu wizerunku marki.

Jakie znaczenie w interfejsie użytkownika mają kolory? Dlaczego warto znać takie pojęcia jak white space i grid? Jak ważny ze względu na przejrzystość i czytelność treści jest dobór czcionek w serwisie? Co to właściwie jest usability i jaki ma ono wpływ na konwersję w serwisie? Jakie są żelazne zasady użytecznych interfejsów? Jak dobry design może pomóc sprzedać produkt?

To wiedza na temat projektowania stron i serwisów internetowych zebrana w jednym miejscu, zaprezentowana w skondensowanej i atrakcyjnej formie. „The Smashing Book” to kompendium niezwykłe, bo składające się z 300 stron praktycznych porad, linków, grafik, prezentacji serwisów i wskazówek, które dotyczą niepozornych, jak mogłoby się zdawać, szczegółów.

Bardziej techniczne osoby z pewnością docenią to, że znajdą tu wskazówki dotyczące dostosowania interfejsu do różnych systemów operacyjnych, rozdzielczości ekranu czy przeglądarek. Wisienką na torcie są wywiady ze znanymi projektantami, którzy dzielą się swoim doświadczeniem i opowiadają o tym, jak pracują.

Zasady i mechanizmy związane z projektowaniem stron zaprezentowane są na przykładach dobrze znanych światowych serwisów, takich jak Vimeo, MobileMe, Delicio.us, Amazon. Poznajemy te szczegóły ich wyglądu czy działania, które sprawiają, że są one wzorem do naśladowania dla innych.

„The Smashing Book” to nie tylko książka kompendium, ale też źródło inspiracji, do którego można powrócić w dowolnym momencie i niekoniecznie czytać, ale choćby przeglądać w poszukiwaniu inspiracji i dobrych layoutów. Polecam również blog Smashing Magazine (a href=”http://www.smashingmagazine.com/”smashingmagazine.com), na którym można prześledzić obecnie panujące trendy, a także znaleźć wskazówki, darmowe ikony i narzędzia przydatne do codziennej pracy.

Agnieszka Lewandowska-Dziewięcka

Patronat nad działem książek:

Reklamy