Reklamy
Aktualności

LinkedIn: dwukrotny wzrost przychodów i plany zakupowe

– Dobre wyniki w pierwszym kwartale są wynikiem rozpędu, którego nabraliśmy w 2011 roku – powiedział CEO LinkedIn,Jeff Weiner. – Widzieliśmy siłę we wszystkich kluczowych wskaźnikach naszego serwisu – rejestracjach użytkowników, ich zaangażowaniu oraz znacznego wzrostu przychodów naszych trzech linii produktowych.

Trzy obszary, na których LinkedIn zarabia to wspomaganie zatrudniania, rozwiązania marketingowe dla firm oraz subskrypcje (konta) premium. Od wejścia na giełdę rok temu LinkedIn stale zwiększa przychody i zyski.

LinkedIn zaanonsowało również plan kupna SlideShare – serwisu umożliwiającego użytkownikowi uploadowanie dokumentów do sieci i osadzaniu ich na stronach internetowych. Transakcja opiewa na kwotę 119 mln$ (45% w gotówce, 55% w akcjach).

Jeff Weiner powiedział na konferencji prasowej, że SlideShare pasuje do LinkedIn, bo „prezentacje są jedną z głównych metod profesjonalistów do dzielenia się swoim doświadczeniem i wiedzą”. Założyciele SlideShare Rashmi Sinha, Jonathan Boutelle i Amit Ranjan twierdzą, że 119 mln $ to dla nich doskonały wynik. Jest to także dobry wynik dla Venrock, które było inwestorem SlideShare – inwestycja zwróciła się piętnastokrotnie.

Reklamy