Aktualności Inwestycje

Lokum Deweloper wznawia ofertę publiczną akcji

Lokum Deweloper, lider w segmencie mieszkań o podwyższonym standardzie we Wrocławiu, ogłosił nowy harmonogram oferty publicznej akcji. Zapisy na akcje w transzy inwestorów indywidualnych będą przyjmowane od 17 do 19 listopada br.

– Mamy pełne przekonanie do strategii realizowanej przez naszą spółkę. Konsekwentnie umacniamy swoją pozycję we Wrocławiu, a na kolejne lata planujemy wyjście na nowe rynki. Wszystko to poparte jest solidnymi wynikami finansowymi, w tym ponadprzeciętną na tle rynku rentownością netto. Wierzymy, że te argumenty trafiają w potrzeby inwestorów i mimo, że warunki na rynku pierwotnym nadal oceniamy jako wymagające – zdecydowaliśmy o powrocie z ofertą publiczną akcji – mówi Bartosz Kuźniar, Prezes Zarządu Lokum Deweloper.

Oferta publiczna akcji Lokum Deweloper obejmuje do 5.000.000 nowych akcji. Środki z oferty Grupa Lokum zamierza przeznaczyć na zwiększenie skali działalności, w tym przede wszystkim zakup działek we Wrocławiu lub w Krakowie pod projekty deweloperskie oraz na pokrycie części wydatków związanych z ich realizacją.

Oferta jest skierowana do krajowych inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych. Przewiduje się, że inwestorom indywidualnym zaoferowanych zostanie łącznie do ok. 15% akcji oferowanych.

Zapisy w transzy inwestorów indywidualnych będą przyjmowane od 17 do 19 listopada 2015 r. Zapisy będzie można składać w punktach obsługi klienta Millennium DM, DM mBanku, DM PKO BP, DM BOŚ, DM BZ WBK, BM Banku BPH oraz BM Alior Banku.

Cena emisyjna akcji zostanie opublikowana 20 listopada, po zakończeniu procesu budowy Księgi Popytu. Cena ta będzie jednakowa dla obu transz i nie wyższa od ceny maksymalnej. Również 20 listopada opublikowana zostanie ostateczna liczba akcji oferowanych, w tym ich liczba w poszczególnych transzach. Akcje zostaną przydzielone inwestorom 27 listopada.

Harmonogram oferty

17 – 19 listopada 2015 r.
Zapisy dla inwestorów indywidualnych
19 – 20 listopada 2015 r. (ostatniego dnia do godz. 15)
Budowa Księgi Popytu
20 listopada 2015 r.
Ogłoszenie ceny akcji oferowanych, ostatecznej liczby akcji oferowanych, w tym w poszczególnych transzach
23 – 26 listopada 2015 r.
Zapisy dla inwestorów instytucjonalnych
27 listopada 2015 r.
Przydział akcji oferowanych
Ok. 2 tygodnie od przydziału akcji oferowanych
Planowany pierwszy dzień notowań PDA na rynku regulowanym GPW

Lokum Deweloper

Źródło: Inwestycje.pl S.A.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com