Reklamy
Aktualności

Ludzie: Artur Gromadzki w Caspar Asset Management

Artur Gromadzki (rocznik 1954) jest absolwentem Politechniki Szczecińskiej, studiował na Sorbonie i zdobył MBA w Szkole Biznesu IMD w Lozannie. Po studiach w Polsce Artur Gromadzki pracował przy budowie kombinatu chemicznego Police, a w grudniu 1981 roku wyjechał do Francji, gdzie początkowo pracował jako prywatny sekretarz rodziny wielkiego polskiego pianisty Artura Rubinsteina.

Artur Gromadzki jest uważany za jednego z najlepszych zarządzających na świecie. W 1997, 1999, 2000 oraz 2001 roku w ankiecie przeprowadzonej przez Reutersa znalazł się wśród dwudziestu najlepszych menadżerów funduszy indywidualnych. W 2001 roku Institutional Investor uznał, że Artur Gromadzki jest najlepszym europejskim analitykiem branży motoryzacyjnej, a w 2006 roku Extel Thomson w ogólnoeuropejskim sondażu uznał go za jednego z trzech najlepszych analityków branży motoryzacyjnej.

W Casparze Artur Gromadzki będzie również zarządzał Strategią Akcji Globalnych skoncentrowaną przede wszystkim na rynkach azjatyckich, gdzie Artur dostrzega najwięcej okazji inwestycyjnych. Strategia Globalna jest skierowany do zamożnych osób indywidualnych. Ponadto, Artur będzie doradzał najbogatszym Polakom w ramach usług typu family office.

Reklamy