Reklamy
Aktualności

Ludzie: Łukasz Wejchert szuka pracy

Pod koniec roku Łukasz Wejchert zrezygnował z funkcji prezesa Onetu. Nie z własnej woli – ITI odkupiło akcje portalu od rodziny Wejchertów. Kilka dni temu nowym prezesem został Robert Bednarski.

Wejchert wraz z siostrami Agatą Wejchert-Dworniak i Victorią mieli łącznie 33% akcji Onetu, wartych prawdopodobnie 300-400 mln zł. Cały Onet może być więc wart ok. 1-1,3 mld zł. Żeby „odzyskać” Onet, Wejchert musiałby znaleźć inwestora, który pozwoliłby mu na dużą samodzielność w działaniu a ITI i spółka – zechcieć sprzedać portal. Czy to możliwe? Inwestorzy zapewniają, że Onet nie jest na sprzedaż. Jednak TVN, ITI i Cyfra+ z Canal+ to spółki stawiające na telewizję i platformy cyfrowe. Stracił już na tym potraktowany po macoszemu Onet – emisja premier seriali TVN trafiła do nowego serwisu TVN Player. Mimo wszystko scenariusz jest mało prawdopodobny.

Bardziej realnie brzmi to, że Łukasz Wejchert zajmie się startupami. Po pierwsze: ma sporo wolnej gotówki. Po drugie – wiedzę i doświadczenie, które zdobył w Onecie. A po trzecie nazwisko. Tytuł „Łukasz Wejchert zainwestował w startup Y” to gotowa akcja PR.

Reklamy