Aktualności

Madkom planuje nową emisję akcji

Madkom, zajmujący się produkcją, wdrażaniem i integracją systemów IT dla samorządów, przeprowadzi nową emisję akcji. Celem emisji będzie przyśpieszenie przedstawionej w lutym br. strategii rozwoju na lata 2015-2020, która ma zapewnić spółce dynamiczny rozwój, wzrost udziału w rynku oraz dywersyfikację źródeł przychodów.

Obecnie polski rynek informatyczny otwiera przed spółkami z branży ogromne możliwości, szczególnie dziedzina, w której jesteśmyekspertami, czyli informatyzacja urzędów publicznych. Zamierzamy w pełni wykorzystać szanse, które przed sobą widzimy. W tym celu opracowaliśmy pięcioletnią strategię rozwoju Madkomu, która w naszej opinii zapewni optymalną realizację celów, szczególnie rozwoju spółki, wzrostu jejwartości, zdobycia większego udziału rynkowego i ugruntowania marki. – powiedział Grzegorz Szczechowiak, prezes Madkomu.

Środki pozyskane z nowej emisji akcji spółka zamierza przeznaczyć na: utrzymanie zasobów do stanu umożliwiającego natychmiastowy start do zleceń, które pojawią się na skutek zakończenia konkursów RPO (regionalnych programów operacyjnych) od lipca 2016 r., „napisanie” od nowa kluczowych modułów systemu Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją oraz zwiększenie kapitału obrotowego.

W 2016 r. we wszystkich województwach będą uruchomione nabory do projektów RPO związanych z wdrażaniem e-Usług dla samorządów. W tym roku wystartowały już nabory w woj. mazowieckim (100 mln z), lubuskim (40 mln zł) i śląskim (ok. 100 mln zł). W I kwartale 2016 r. startują nabory na dolnym śląsku (100 mln zł), w Małopolsce (33 mln zł) i na Opolszczyźnie (20 mln zł). Madkom doskonale wykorzystuje szansę wpozyskiwaniu kontraktów wśród klientów, którzy pozyskali środki zewnętrzne. Udowodniliśmy to działając w latach 2013-2015. W tym czasie naszymi klientami zostało ponad 140 samorządów, a były to głównie samorządy, które pisały wnioski w ramach programu POKL działania 5.2.1. W ramach alokacji 90 mln zł, naszymi klientami stało się ponad 80 samorządów, co dało prawie 30 % alokacji całego konkursu. – wyjaśnia Szczechowiak.

Madkom funkcjonuje na rynku, który charakteryzuje się dużym potencjałem wzrostu oraz dynamiką większą niż w pozostałych państwach UE. Klientami Madkomu są urzędy administracji publicznej, co gwarantuje terminowe regulowanie należności i stabilność finansową. Informatyzacja urzędów administracji publicznej jest dziedziną promowaną przez UE, MSWiA i same urzędy.

Niecałe dwa tygodnie temu Madkom opublikował wyniki finansowe po III kwartale 2015 r. Narastająco za pierwsze trzy kwartały br. spółka wypracowała przychody netto na poziomie ponad 8,3 mln zł, co daje wzrost w porównaniu z analogicznym okresem 2014 r. o 110%. Jest to również kwota wyższa o 28% od łącznych przychodów netto spółki za 2014 r.

Madkom jest dostawcą i integratorem autorskiego oprogramowania do zarządzania dokumentami, informacją i procesami w administracji publicznej. Wieloletnie doświadczenie i doskonała znajomość prawa regulującego funkcjonowanie urzędów administracji publicznej pozwalają oferować produkty w pełni zgodne z aktualnymi przepisami. Zespół Madkom tworzą najlepsi specjaliści w dziedzinie projektowania i wdrażania systemów informatycznych co sprawia, iż oferowane produkty są innowacyjne i zaawansowane technologicznie, pozostając jednocześnie łatwymi w obsłudze i przyjaznymi użytkownikowi.

Madkom

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com