Reklamy
Aktualności Inwestycje

Marcin Pytel: inwestuje w Picadillę

830 000 instalacji pierwszej gry, wejście na zagraniczne rynki i nadchodząca premiera drugiej gry. Wszystko to zostało zauważone przez współtwórcę sukcesu Goldenline, Marcina Pytla, który dołączył do zespołu Picadilla. Do firmy wniósł kilkaset tysięcy złotych.

Inwestycja została sfinalizowana kilka dni temu. Grzegorz Porzucek, prezes Picadilli, mówi: – Dzięki niej będziemy mogli przyspieszyć rozwój firmy. Na myśli przede wszystkim mam poszerzenie naszej działalności na kolejne, zagraniczne portale oraz wydanie nowej gry.

Póki co, z katalogu Picadilli możemy wybrać jeden tytuł – Świat Mody (dostępny na nk.pl oraz jej rosyjskim odpowiedniku – odnoklassniki.ru).

Wizja Picadilli pozostaje niezmienna. Dla wrocławskiej firmy głównym celem nadal jest – jak mówią sami twórcy – tworzenie nieprzeciętnych gier społecznościowych. Stąd też w ich szeregach możemy znaleźć dużej klasy specjalistów mających za sobą projekty w firmach takich jak Nasza Klasa, Techland czy CSG. Teraz, wraz ze swoją wiedzą, do zespołu dołączył Marcin Pytel – jeden z twórców sukcesu portalu Goldenline. Zarówno Picadilla jak i Pytel są pozytywnej myśli. Twierdzą, że stworzony zespół ma naprawdę spory potencjał.

Dla inwestora transakcja wiąże się z poszerzaniem zbioru spółek, w których ma udziały. Obecnie do ich grona zaliczają się Zadane.pl, GoldenLine.pl oraz TransmisjeOnline.pl.

Reklamy