Reklamy
Aktualności Fundusze

MCI: 41,2 mln zł zysku w I półroczu 2011

Po pierwszym półroczu 2011 r. MCI Management SA uzyskała jednostkowy zysk netto wyższy o 98% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego, a skonsolidowany zysk netto wzrósł o blisko 94% w porównaniu z I półroczem 2010 r.

Skonsolidowany zysk netto, który Grupa MCI osiągnęła w I półroczu roku 2011 wyniósł 41,2 mln zł.

„Mamy za sobą udane półrocze. Odnotowaliśmy jednostkowy zysk netto wyższy o blisko 100% w stosunku do wyników po pierwszym półroczu ubiegłego roku. Wzrosły również nasze aktywa pod zarządzaniem – z 777 mln zł w pierwszym kwartale tego roku do 823 mln zł na koniec H1.” – powiedział Tomasz Czechowicz, prezes zarządu MCI Management SA.

Helix Ventures Partners podpisał kolejną umowę inwestycyjną ze spółką AVP, inwestując 3,5 mln zł w program współwłasności samolotów o nazwie Sky Share (inwestycję opisaliśmy w Proseed #13). Wsparcie funduszu wykorzystane zostanie przede wszystkim na stworzenie ośrodka szkoleniowego dla pilotów o zasięgu europejskim w oparciu o zaawansowany technologicznie symulator lotów.

Fundusz Internet Ventures dokonał swojej pierwszej inwestycji, o wysokości 6 mln zł, w spółkę Kompan.pl (inwestycję opisaliśmy w Proseed #12), jednego  z największych dystrybutorów reklam w wyszukiwarkach i kontekstowych w Polsce.

Reklamy