Aktualności

MCI inwestuje 4 mln zł w Focus Telecom

Internet Ventures FIZ, fundusz z Grupy MCI Management (MCI), którego współudziałowcem jest Krajowy Fundusz Kapitałowy S.A., zainwestował blisko 4 mln zł w firmę Focus Telecom Polska Sp. z o.o. Inwestycja zakłada objęcie mniejszościowego pakietu udziałów z opcją dokapitalizowania o kolejne kilka milionów złotych.

Focus Telecom Polska oferuje usługi do komunikacji biznesowej w chmurze. Spółka dysponuje autorską platformą Unified Communications, która powstała z myślą o klientach biznesowych w celu zwiększania efektywności procesów obsługi klienta, działań sprzedażowych oraz komunikacji wewnętrznej.

Inwestycja Internet Ventures FIZ zostanie przeznaczona m.in. na kontynuowanie rozbudowy platformy UcaaS oraz wzmocnienie działu sprzedaży celem dotarcia do nowych klientów na rynku krajowym, jak również przygotowania modelu biznesowego do przeniesienia na poziom międzynarodowy.

Spółka dwukrotnie znalazła się w czołówce najszybciej rozwijających się firm technologicznie innowacyjnych rankingu Deloitte Technology Fast 50 2011 i 2012 w kategorii „Wschodzące Gwiazdy”.

Inwestycja w Focus Telecom Polska to czwarta, po Hojo.pl, mGenerator i Feedo, inwestycja funduszu Internet Ventures FIZ w tym roku. To także kolejny projekt realizowany wspólnie z Krajowym Funduszem Kapitałowym (KFK).

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com