Reklamy
Aktualności Technologia

Menedżerze, a czy Ty masz już swojego MacBooka?

Współcześni menedżerowie pracują w ciągłym ruchu, a w rękach trzymają nierzadko jednocześnie smartfona oraz laptopa. Częste podróże i ciągły kontakt z klientami sprawiają, że koniecznością jest posiadanie przez nich sprzętu, który rozwiąże dotychczasowe problemy ze zbyt krótką żywotnością baterii urządzeń mobilnych, skomplikowaną obsługą czy długotrwałym szukaniem potrzebnych „na wczoraj” plików. Brzmi znajomo? Wiemy co zrobić, by multitasking nie był problemem, a wykonywanie codziennych obowiązków stało się szybsze i znacznie prostsze.

Komfort przede wszystkim

MacBook jest odpowiedzią na potrzeby menedżerów, ponieważ świetnie radzi sobie z dopasowaniem do trybu pracy użytkownika i specyfiki jego stanowiska.  Pomocne mogą być tu w szczególności dwa zastosowane rozwiązania.

Handoff Airdrop. Są to funkcje, których zadaniem jest ułatwienie łączności pomiędzy urządzeniami. To właśnie integracja pomiędzy wykorzystywanymi sprzętami jest najbardziej przydatna, kiedy mowa o optymalizacji swojej pracy. Dzięki Handoff możemy rozpocząć pracę na jednym urządzeniu i kontynuować ją na przykład na dowolnym komputerze Mac czy smartfonie iPhone. Piszesz ważnego maila, ale musisz natychmiast oderwać się od laptopa? Handoff sprawia, że możesz dokończyć i wysłać go na smartfonie. Funkcja Airdrop jest natomiast odpowiedzialna za swobodne przesyłanie różnego rodzaju plików tj.  zdjęcia, dokumenty czy kontakty. Wszystko odbywa się w mgnieniu oka – za pomocą dwóch stuknięć, bez udziału sieci WiFi i niezależnie od wielkości danych plików. Odbieranie i wysyłanie wiadomości SMS/MMS z poziomu komputera? Żaden problem, wystarczy tylko krótka konfiguracja Twojego iPhona.

Szybkość pracy = produktywność

Intuicyjność systemu macOS sprawia, że codzienne obowiązki wykonywane są znacznie szybciej. Gesty Multi-Touch usprawniają przewijanie, powiększanie, obracanie czy przewracanie stron. Za pomocą dotknięć gładzika możemy również otworzyć centrum powiadomień, widok Mission Control oraz wyszukiwarkę danych, wyświetlić biurko czy Launchpad. Wszystkie te czynności możemy wykonać w ułamku sekundy, a dodatkowo szybka konfiguracja sprawia, że uruchomienie i rozpoczęcie pracy na nowym urządzeniu zaraz po wyjęciu z pudełka to kwestia dosłownie kilku minut.

Bezpieczeństwo na poziomie

Apple w systemie macOS stawia na bezpieczeństwo. Dane na komputerze menedżera są często ściśle poufne, więc wymagają solidnej ochrony przed dostępem przez osoby trzecie. Funkcja pełnego szyfrowania dysku FileVault korzysta z szyfrowania XTS-AES-128 z kluczem 256-bitowym, a co za tym idzie, uniemożliwia nieuprawniony dostęp do znajdujących się na dysku plików. Dodatkowo za pomocą czytnika Touch ID na MacBooku Pro i MacBooku Air możesz szybko odblokować komputer Mac i dokonywać zakupów przy użyciu konta Apple ID i usługi Apple Pay — wystarczy użyć odcisku palca. Zastosowanie technologie bezpieczeństwa takie jak Gatekeeper zadbają aby uruchamiane na komputerze Mac oprogramowanie było zaufane i sprawdzone przez Apple. Dodatkowo niedawno wprowadzony układ zabezpieczeń Apple T2 zagwarantuje nowy poziom integracji i bezpieczeństwa na komputerach Mac.

Utrudniony dostęp? Żaden problem!

Brak dostępu do gniazdka w pociągu czy w samolocie? MacBook gwarantuje od  godzin działania na jednym ładowaniu lub do 30 dni w stanie gotowości. Przywiązanie do kabla jest męczące, a w przypadku obowiązków menedżera niezwykle uciążliwe. Urządzenie marki Apple pozwala na swobodną i bezprzewodową pracę. Ładowanie pozostaw na czas, w którym Ty relaksujesz się po całym dniu w biurze.

Pojemny dysk + iCloud

Obszerne dokumenty tekstowe, pliki wideo, prezentacje i grafiki wymagają sporej ilości miejsca w pamięci masowej. MacBook, MacBook Air oraz MacBook Pro zostały wyposażone w pojemne dyski SSD, które bez problemu zachowają niezbędne dane. Dodatkowo Apple do dyspozycji daje nam przestrzeń w usłudze iCloud, dzięki której bezpiecznie przechowamy pliki, które zsynchronizują się ze wszystkimi podpiętymi pod wybrane konto urządzeniami. Przestrzeń dyskową dostępną w usłudze iCloud możemy również wykorzystać jako backup dla naszych urządzeń iOS lub bardzo ważnych plików znajdujących się lokalnie na komputerze. Dodatkowo  funkcja ta daje nam możliwość dostępu do plików niezależnie od czasu, miejsca oraz urządzenia, z którego korzystamy.

Kalendarz, poczta i kontakty w zasięgu ręki

Osoba na stanowisku menedżera korzysta z wykresów danych, kalendarza, poczty czy spisu kontaktów minimum kilka razy w ciągu ośmiu godzin pracy. Niezwykle ważny jest szybki dostęp i funkcjonalność poszczególnych aplikacji tak, aby nie zabrakło niezbędnych opcji, a używanie ich było proste i intuicyjne. MacBook sprawia, że sprawdzanie poczty czy wyszukiwanie poszczególnych plików jest wyjątkowo łatwe i ekspresowe. Wystarczy wykorzystać odpowiednie funkcje systemu tj. inteligentne wyszukiwanie za pomocą Spotlight..

Lekkość i mobilność

Dojazdy do klienta i dalsze podróże zmuszają do częstego przenoszenia laptopa, co w przypadku ciężkich urządzeń jest niewygodne i żmudne. MacBook to laptop, którego po prostu chwytasz jedną ręką i ruszasz. Zaledwie 920 gramów w przypadku MacBooka, 1,25 kilograma MacBooka Air oraz 1,37 kilograma MacBooka Pro, a do tego odpowiednio 1,31, 1,56 oraz 1,49 centymetra grubości – te parametry świadczą o niezwykłej łatwości przemieszczania się z urządzeniem w ręce, torebce, etui czy plecaku.

Prestiż i profesjonalizm

Posiadanie urządzeń marki Apple jest kojarzone z prestiżem, wiarygodnością i profesjonalizmem.  Powszechnie panuje jednak przekonanie, że wszystkie sprzęty z logiem “nadgryzionego jabłka” wymagają znacznych nakładów finansowych. I to na szczęście ulega zmianie, co widać po długiej żywotności sprzętów i rozrachunku w czasie. Urządzenia stają się dobrą inwestycją, tańszą od innych możliwości oferowanych na tym rynku. Rozwiązanie Apple Financial Services pozwala na wynajem sprzętu marki Apple nawet na 3 lata, a z końcem umowy możemy wymienić urządzenia na nowe na tych samych warunkach najmu. W efekcie po całym okresie najmu obniżamy koszty urządzeń nawet do 20% w stosunku do zakupu danego urządzenia za gotówkę. Największą wartością programu AFS jest to, że sprzęt jest finansowany w stałych, miesięcznych ratach przez okres najmu, dzięki czemu nie wymaga jednorazowych wysokich nakładów finansowych. Przez cały ten czas użytkownik może liczyć na wsparcie techniczne. Za rozwiązaniem AFS stoi Innergo Systems, jedyna w Polsce firma o statusie Apple Authorised Enterprise Reseller, która stworzyła dodatkowo specjalny kalkulator AFS, dzięki któremu każdy przedsiębiorca może w szybki i prosty sposób obliczyć miesięczną ratę wynajmu interesujących go urządzeń.

Niełatwo znaleźć urządzenie, które zostało tak dobrze dopasowane do stylu pracy menedżera, jak MacBook. System macOS pozytywnie wpływa na komfort pracy, a mobilność laptopa pozwala na swobodne podróżowanie i wykonywanie obowiązków poza biurem. Integracja Macbooka z urządzeniami mobilnymi opartymi na systemie iOS (iPhone, iPad) pozwala użytkownikowi maksymalnie wykorzystać zalety ekosystemu Apple. Jednocześnie sprzęt spod znaku nagryzionego jabłka gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa, intuicyjność obsługi oraz swobodną współpracę z innymi komputerami, tabletami czy smartfonami.

Reklamy