Reklamy
Aktualności Biznes

Merlin.pl rozszerza ofertę o usługi turystyczne

Merlin.pl – największy wielobranżowy sklep internetowy – zawarł umowę partnerską z Air Club Centrum Podróży, liderem nowoczesnych usług turystycznych. Partnerzy finalizują właśnie prace nad serwisem Merlin Wakacje – wirtualnym biurem podróży umożliwiającym wygodną i szybką rezerwację oraz zakup biletów lotniczych, miejsc noclegowych i innych usług turystycznych. 

Szeroki wybór produktów i usług zgromadzonych „pod jednym dachem” to główny czynnik budujący przewagę na rynku e-commerce. Dzięki podjęciu współpracy z Air Club, Merlin.pl będzie rozwijał zupełnie nową kategorię usług, wychodząc do klientów z ofertą biletów lotniczych oraz bogatym katalogiem ofert turystycznych. Nowy serwis, Merlin Wakacje, umożliwi wyszukanie, rezerwację i zakup biletów, wycieczek, noclegów czy wypożyczenie auta. Użytkownicy będą mogli również skorzystać z aktualnych promocji lotniczych.

Serwis Merlin Wakacje – a tym samym wejście spółki na rynek usług turystycznych – to odpowiedź na bieżące potrzeby e-konsumentów. Nowa usługa wpisuje się także w aktualny trend rynkowy, zgodnie z którym oferta e-sklepów będzie w najbliższych latach ulegała dalszej dywersyfikacji i specjalizacji.

– Dynamiczny rozwój handlu internetowego sprawił, że konsumenci korzystający z oferty e-sklepów stawiają przed ich właścicielami zdecydowanie większe wymagania niż jeszcze kilka lat temu. Widoczne jest to także w odniesieniu do branży turystycznej. Obecnie notuje się wzrost zainteresowania e-klientów wyszukiwarkami i portalami, za których pośrednictwem można kupować bilety lotnicze, wycieczki, rezerwować miejsca w hotelu, a także zapoznać się z ofertami first i last minute.

W odpowiedzi na ten trend postanowiliśmy rozszerzyć działalność i wraz z naszym partnerem udostępnić użytkownikom Merlin.pl zupełnie nową usługę. Merlin Wakacje idealnie wpisuje się także w naszą strategię, której głównym założeniem jest systematyczna dywersyfikacja oferty dostępnej za pośrednictwem sklepu Merlin.pl. Wierzymy, że współpraca z tak doświadczonym podmiotem jak Air Club, sprawi, że nasza usługa będzie cieszyła się zainteresowaniem klientów, pozwalając nam zyskać dodatkowe udziały rynkowe – powiedział Tomasz Kowalski, prezes zarządu Merlin.pl.

– Po dwudziestu pięciu latach funkcjonowania Air Clubu na rynku lotniczo-turystycznym, współpraca, którą proponuje Merlin Wakacje jest dla nas ogromnym wyzwaniem pod względem wykorzystania naszego potencjału w technologii online do obsługi klienta indywidualnego. Bogata oferta przygotowana we współpracy z liniami lotniczymi i tour operatorami jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku i powinna zadowolić wymagającego klienta, jakim z całą pewnością jest klient Merlin.pl – powiedział Stanisław Modliński, prezes Air Club Centrum Podróży.

Reklamy