Reklamy
Aktualności

Miastomania.eu: wirtualne miasta z funduszy UE

W ciągu dwóch miesięcy od premiery społecznościowej gry Miastomania.ue zarejestrowało się w niej ponad 2 tysiące graczy. Ideą jest rozwijanie wirtualnych miast dzięki funduszom europejskim.

Nic dziwnego, że do powstania gry przyczyniły się rzeczywiste środki finansowe z UE. Użytkownicy Miastomanii rozwijają swoje miasta – każda zrealizowana inwestycja powiększa ich miejscowość o nową grupę mieszkańców. W ten sposób wirtualna Polska rozrosła się i liczba jej obywateli przekroczyła miliard. Swoją reprezentację w grze ma już ponad połowa polskich miast.

Największą popularnością wśród realizowanych inwestycji cieszą się jak do tej pory przedszkola i drogi. Stanowią prawie 10 proc. udziału w ogólnej liczbie zrealizowanych inwestycji. Warszawa jest miastem najczęściej wybieranym przez graczy, nie znaczy to jednak, że jest „największą” metropolią w Miastomanii. W rankingu łącznej liczby mieszkańców prowadzi Szczecinek z wynikiem przekraczającym 8,5 miliona, na drugim miejscu jest Wrocław osiągając liczbę prawie 8 milionów, a dopiero na trzeciej pozycji stolica z wynikiem tylko 7 milionów.

Zarządzający Szczecinkiem, Wrocławiem, Warszawą nie mogą jednak konkurować z Rzeszowem pod względem efektywności w wykorzystaniu Funduszy Europejskich. Osoby zarządzające tym miastem osiągnęły do tej pory średnią wielkość przekraczającą 1,54 miliona mieszkańców. Dalej w kolejności jest Śrem – 1,05 mln i Wołomin – 1 mln.

Reklamy